Вороне — село, центр сільської ради. Розташоване на правому березі р.Гірський Тікич за 18 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Жашків, за 10 км від автотраси Київ — Одеса.
Чисельність населення — 1189 осіб, зокрема 503 чоловіки і 686 жінок. Дворів — 546.
Перша згадка про Вороне сягає 1545 р.
В “Сказании о населенных местностях Киевской губернии” Л. Похилевича (1864 р.) йдеться:
“Вороное, село при реке Тикиче, о бразующей огромное озеро, выше села Хижны в 3-х верстах. Отдельная часть села, в степи, недавно наименована Константиновкою.
Земли считается в Вороном с Охматовым, составляющих одно имение 5916 десятин. Принадлежит Константину Рогозинскому. Чрез село пролегает большая транзитная дорога из Белой Церкви в Умань.
Церковь Михайловская, деревянная, 5-го класса; земли имеет 67 десятин, построена в 1802 году на месте давнейшей”.
349 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 177 полягли в боях з німецько-фашистськими загарбниками, 126 – удостоєно орденів і медалей.
У 1968 р. в селі встановлено пам’ятник вічної слави “Скорботна мати”, обеліск слави на честь визволення с. Вороне від гітлерівських окупантів, пам’ятник на братській могилі.
На р. Гірський Тікич в 1950 р. споруджено гідроелектростанцію.
На території села функціонують загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Будинок культури на 500 місць, радіозузол, бібліотека, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, відділення зв’язку, філія ВОБ, магазин, АТС на 51 абонента, РТВ, краєзнавчий музей.
У с. Вороне виявлено залишки поселення трипільської культури та курганні поховання доби ранньої бронзи і кочівників Х ст.
У селі народився журналіст А.І. Поліщук, художник М.Д. Малярчук.
Ну скільки можна морочитися із будівлею зупинки “Вороне” на трасі Жашків-Буки!!!
Знесіть її та посійте квіти на місці зупинки.
Очі болять коли проїзджаєш мимо цієї зупинки.
Я тобі квітки посію
Або бордель.
А ви не пробували зараз біля неї проїхати таку красоту зробили діти села Вороне!!!