Символіка міста

герб Жашкова
герб міста

Герб має вигляд класичного французького щита, поле якого блакитне, в нижній третині розділене червоною смугою.

У верхній центральній частині герба, на блакитному тлі, зображено срібну постать сіяча-хлібороба на фоні золотого сонця. Цей образ уособлює першозасновника міста, що мав ім’я Жашко.

Нижче, на тлі червоної смуги, – срібні ваги, що свідчать про заняття жителів міста торгівлею.

В нижній частині щита, на блакитному тлі, – чорний силует древнього кургану, і на ньому – навхрест покладені срібна шабля і спис, які символізують боротьбу жашківчан з іноземними гнобителями і поневолювачами.

Автор проекту герба – місцевий художник Микола Мефодійович Бекало.

герб Жашкова
прапор міста

Прапор міста розділений по діагоналі, з правого нижнього кута до верхнього лівого, на дві частини: блакитну і малинову. Верхня, блакитна, символізує частину Державного Прапора; нижня, малинова, – утвердження козацтва на Черкащині та Жашківщині.

У правій частині зображена сіра смуга, обрамлена з боків білими лініями, яка символізує одну з найголовніших автомагістралей держави Київ – Одеса, що проходить через Жашків і відіграє важливу роль в економічному, соціальному і культурному розвитку міста.

На блакитному тлі у верхній правій частині прапора – образ хлібороба-сіяча, що є основним елементом герба міста.

Символіка затверджена рішенням сесії міської ради 4 квітня 1996 р.

Символіка району

герб Жашківського району
герб району

Герб затверджено рішенням сесії Жашківської районної ради 14 липня 2005 р.

На щиті блакитного кольору, по центру, зображена Божа Матір з білим покровом у руках. Образ Пресвятої Богородиці уособлює заступництво за людей перед Богом, несе благословення і оберігає край. Блакитний колір – символ миру, білий – символ чистоти і непорочності.

Над щитом герба розміщено сніп колосків пшениці, що символізує сільскогосподарську працю жителів району, добробут людей. Навколо щита – вінок, сплетений з гілочок дуба і кетягів калини. Дуб – символ міцності та сили, калина – сакральний символ відродження України. Вінок обвитий стрічкою жовто-блакитного кольору – це колір Державного Прапора України. Внизу щита вміщено напис „Жашківський район”.

Автор проекту герба – Тарас Володимирович Крамаренко.

прапор Жашківського району
прапор району

Прапор Жашківського району розділений на три частини: дві з них – горизонтальні, мають жовтий і блакитний кольори, що відтворює зображення Державного Прапора України, а третя, в правій древковій частині, – червоного кольору, що символізує силу і міць краю.

У верхньому правому куті прапора, на червоному полі, розміщений Малий Державний Герб України. По центру – золоті колоски пшениці, оповиті білою стрічкою, що символізує хліборобську працю людей, добробут.