Село Кривчунка

Кривчунка — село, центр сільської ради, розташоване в південно-західній частині Жашківського району за 12 км від районного центру міста Жашків. З південної сторони села проходить залізнична лінія Жашків — Козятин. Кривчунка займає площу в 3038 гектарів. Село розташоване на рівнинній місцевості. Житловий масив розкинувся вздовж балки, яка тягнеться через усе село з південного заходу на південний схід і виходить за його межі до полів с.Олександрівки. Населення — 686 осіб, дворів — 325.

За давніми переказами, першим жителем села був якийсь Кривчунко. У нього була ґуральня, і по дорозі заїжджали, як говорили, до Кравця, до шинку. За його прізвищем село й дістало свою назву. Очевидно, за цією історичною традицією й залізнична станція називається Кривчунко. Як і більшість земель Правобережної України, територія нинішнього села Кривчунки була загарбана ще у XVI ст. польськими панами Потоцьким і Калиновським.

У Великій Вітчизняній війні брало участь 640 жителів Кривчунки, з них 201 воїн поліг у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 240 – за героїзм, мужність і відвагу нагороджено орденами і медалями. У 1961 р. в селі споруджено Обеліск слави, на якому викарбувані прізвища односельців, що віддали життя за Вітчизну.

Уся соціальна інфраструктура села була створена в 60-х – на початку 70-х років, коли колективне господарство було одним з передових і найбагатших у районі. На території села була розміщена сільськогосподарська артіль імені Чапаєва – багатогалузеве господарство, що переважно займалося землеробством і тваринництвом.

Нині на території села знаходяться сільська рада, загальноосвітня школа, дитячий садок, Будинок культури, відділення зв’язку, філія ВОБ, магазини, два сільськогосподарських підприємства, ПСП “Глорія”, СТОВ “Надія”. Є ФАП.

Значний внесок у розвиток села Кривчунка, його благоустрої внесли вихідці із села, спонсори та керівники сільськогосподарських підприємств, лікарі, посадові особи. Серед них:

 • Ясінська Ніна Гаврилівна — заслужена вчителька України;
 • Рябоконь Сава Максимович — доктор геологічних наук;
 • Квачук Григорій Миколайович — лікар-кардіолог Українського центру кардіології, кандидат медичних наук, професор;
 • Кравчук Василь Олексійович — заступник голови Пенсійного Фонду України, депутат Київської обласної ради;
 • Фесун Анатолій Михайлович — радник голови правління АКБ “Європейський”;
 • Сугак Григорій Миколайович — лікар-уролог Уманської міської лікарні № 1;
 • Загоруйко Петро Іванович — директор СТОВ “Надія”, депутат сільської ради трьох скликань;
 • Клеванський Василь Григорович — генеральний директор СТОВ “Колос”;
 • Козлов Станіслав Володимирович — генеральний директор ПСП “Глорія”;
 • Міщук Володимир Миколайович — директор шляхової рембуддільниці ШРБУ;
 • Квачук Степан Мусійович — економіст СТОВ “Надія”;
 • Закаблуковський Віктор Миколайович — перший заступник голови Жашківської райдержадміністрації.

Інформація взята з порталу who-is-who.com.ua

Ключові слова: Кривчунка, Kryvchunka, Жашківський район.

коментарі 2

Написати коментар