Гірський Тікич

Гірськиий (правильно – Угорський) Ті́кич — річка в Оратівському районі Вінницької області та Монастирищенському, Жашківському, Маньківському і Тальнівському районах Черкаської області, права притока Тікичу (басейн Південного Бугу).

Назва ріки є викривлена споконвічна назва Вгорський-Угорський Тикич, під яким ріка була відома за багаточисленими згадками від середини 16 століття до середини 19 століття. Від початку 20 століття повсюдно утвердився викривлений варіант назви – Гірський. Історична назва Угорський досі не повернена.

Довжина 167 км, площа басейну 3510 км². Бере початок біля с.Юшківці. Долина V-подібна, завширшки до 2,3 км, завглибшки до 60 м. Біля смт Буки річка утворює каньйон. Річище звивисте, береги підвищені, кам’янисті; є водоспади та пороги. Похил річки 0,78 м/км. Основні притоки: Тальнянка (права) і Торч (ліва). Живлення снігове і дощове. Льодостав з початку грудня до середини березня. Споруджено 2 ГЕС (Тальнівська ГЕС), є водосховища. Воду використовують для зрошування. Рибництво. Водний туризм. На Гірському Тікичу — м.Тальне.