Хижня — село, центр сільської ради. Розташоване на правому березі р. Гірський Тікич за 28 км на південний схід від районного центру та залізничної станції Жашків, за 18 км від автошляху Київ — Одеса.
Станом на 1 січня 2008 р. на території Хижнянської сільської ради зареєстровано 859 осіб, з них 727 дорослого населення, 132 особи до 18 років.
За 3 км від с. Хижня в 1923-1924 рр. утворився хутір Одай, який входить до Хижнянської сільської ради. Село відоме ще з ХVІІІ ст. Про Хижню згадується в книзі Л. Похилевича “Сказания о населенных местностях Киевской губернии”, де зазначено, що окрасою села є велика дубова церква.
На південно-східній околиці села виявлено залишки поселення черняхівської культури, за межами села виявлено залишки трипільської культури. У 1724 р. в Хижні функціонувала одна з перших цукроварень в Україні. На території села була волость Уманського повіту Київської губернії.
За історичними переказами назва с. Хижня походить від слова “хижина” (хатина), в якій жив лісник. Переважна частина села розташована на лісових землях. З цього місця й почалося будівництво та заселення території.
Після революції в селі створено чотирикласну школу, яка існувала до 1927 р.
З 1928 р. її реорганізовано но на семикласну (неповну семирічку).
Будівництво нинішньої середньої школи почалося в 1934 p. Для цього розібрано дві церкви, дерев’яну і цегляну. У 1936 р. будівництво завершилося, й невдовзі учні навчалися в новому приміщенні.
Під час розібрання дерев’яної церкви знайдено могилу і пляшку з запискою, в якій зазначено: “Тут похований сотник Війська Запорозького”. На його могилі й збудовано церкву.
У травні 1920 р. організовано Хижнянську сільську раду депутатів трудящих Маньківського району Київської області. У 1927 р.
на території сіл Хижня та Одай засновано три колгоспи – “Нове життя”, “Колгоспна правда”, “Комунар”.
Важким видався для Хижні 1933-й рік. Від голоду померло понад 400 осіб. 393 жителі села захищали Батьківщину, 169 з них полягло на фронтах війни, 148 нагороджено бойовими орденами і медалями.
У січні 1954 р. Хижнянська сільська рада в складі Маньківського району перейшла до Черкаської області.
У 1958 р. три колгоспи об’єднано в один великий колгосп “Комунар”.
У листопаді 1959 р. Хижнянську сільську раду переведено до Жашківського району Черкаської області. Сільським головою обрано Коломійця Терентія Макаровича, який очолював село до 1982 р. 31 березня 2002 р. сільським головою с. Хижня обрано Коваленка Олександра Григоровича, переобраного на новий термін 26 березня 2006 р., секретарем — Руденко Галину Андріївну.
Станом на 1 червня 2006 р. на території Хижнянської сільської ради діють два фельдшерсько-акушерських пункти, дошкільна дитяча установа на 30 дітей, Будинок культури, магазин, кафе, млин, теслярська майстерня.
Єдиний заклад, який завжди функціонував, — загальноосвітня школа, де на сьогодні навчається 98 дітей.
У селі діють християнська церква та церква Євангельських християн-баптистів.
Моя мама с этого села.Дудник Нина Леонтьевна
Здравствуйте,Игорь.Можно к Вам вопрос?
С ув.Дарья.
я