Лисак Віктор Павлович
Віктор Лисак – кінооператор, роботи якого отримали найвідоміші міжнародні нагороди – «Оскар» та головні призи Каннського й Венеціанського фестивалів. Народився 18 жовтня 1951 року в місті Жашків. Закінчив місцеву школу №2 в 1967році. В тому ж таки 1967 році поступив в суднобудівне училище в Києві. Восени 1969 року пішов на службу до армії. Закінчивши строкову службу у 1971 році, повернувся до Жашкова, де влаштувався на тимчасову роботу в цукрозаводі. Після закінчення сезонної роботи, влаштувався водієм в Райсільгосптехніку. В 1972 році поступив в Київський технологічний технікум на факультет «фототехніка», який закінчив у 1975році і за направленням, був прийнятий на роботу до Київської кіностудії художніх фільмів ім. О.П.Довженка.
Відлік творчості Віктора Лисака можна вести від 1975 року:«Саме тоді я прийшов на кіностудію ім.О.П.Довженка у якості художника-фотографа по рекламі. За майже 40 років довелось пройти шлях від асистента оператора до кінооператора-постановника художніх фільмів вищої категорії. У своїй скарбничці маю понад півсотні кінофільмів, телесеріалів, документальних стрічок, музичних кліпів та рекламних роликів. Серед них найвідоміші: кінофільм «Утомлённые солнцем», телесеріали «Пять минут до метро» та «Пока станица спит».
Багато проектів, у яких брав участь Віктор Павлович удостоєні найвищих державних та міжнародних нагород. Найцінніші серед них: «Золотий лев» Венецiанського кiнофестивалю за кiнострiчку «Урга», «Оскар» за «Стомлені сонцем», великий приз журi Канського кiнофестивалю та багато iнших.
Ось що згадував Віктор Павлович про роботу над стрічкою «Стомлені сонцем»:«Коротко розповісти про зйомки фільму неможливо бо, як писали критики – «Це потужне,ідеально зняте та зігране кіно,яке можна дивитись і переосмислювати багато разів». Одне можу сказати: працювати над ним було надто складно і в технічному, і в творчому плані. Якщо пам’ятаєте,дія фільму розгортається літнього дня 1936 року, а зйомки тривали з червня по жовтень. Спочатку дійсно було спекотно та стояла пшениця в полі, але потім почало жовтіти та опадати листя з дерев,згодом навіть пішов сніг, а ми все ще знімали цей літній день – отаке воно, кіновиробництво. Проте на думку критиків та спеціалістів нам це вдалося.»
Останнім часом Віктор Лисенко знімав телефільми та телесеріали в Україні та Росії. Серед них: «Зачароване кохання» та «1941».
Член спілки кінематографістів України.
Член гільдії кінооператорів України.
Член Європейської асоціації кінооператорів.
Академік Української телевізійної академії.
Оператор-постановник вищої категорії.