Впіймали тих, хто роздавав фальшиву газету з критикою нардепа


Приклад справжньої газети нардепа Валентина Ничипоренка

На Жашківщині учора затримали групу осіб, що поширювали фальшиву газету проти кандидата в нардепи, діючого депутата від округу №199 Валентина Ничипоренка. Агітатори кандидата заблокували автомобіль порушників в одному з сіл району і передали їх міліції. Про це розповіла помічник-консультант народного депутата України Ничипоренка Світлана Волошенюк.

– Спершу зателефонували жителі села Тихий хутір. Розповіли, що невідома машина розвозить чорний піар на Валентина Ничипоренка. Я зателефонувала до відділку міліції і зробила усну заяву, та поки міліція зреагувала їх вже не було. Потім подзвонили з іншого села – Соколівки – і повідомили, що попід хати розвозять газети проти Ничипоренка. Наші агітатори їх там заблокували. Я знову подзвонила в міліцію і поїхала у Соколівку. За рулем автомобіля, що розвозив газети, був чоловік, а з ним дві жінки. У багажнику були пачки газет, мабуть, декілька тисяч, з відвертою брехнею проти кандидата, – розповіла Світлана Волошенюк.

Помічниця нардепа тут-таки оформила заяву в міліцію і тепер сподівається на правоохоронців.

– Нехай проводять слідство. Ми ж, зі свого боку, припускаємо, хто з опонентів міг таке зробити. У цілому ж, я вважаю, що ніж вкладати в чорний піар, нехай би той опонент нашого кандидата краще передав витрачені кошти в АТО, – зауважує пані Світлана.

Цікаво, що поширювана газета проти кандидата Валентина Ничипоренка була копією його власної газети, що поширюється в окрузі під назвою «Ваша газета».

– «Ваша газета» – це видання про людей округу і діяльність нардепа Валентина Ничипоренка в окрузі. Видання виходить вже не перший рік, – зазначає головний редактор газети Олег Король. – Що ж до цього неподобства, яке поширювали невідомі, то це була фальшива газета зі схожою версткою, але зовсім інакшим змістом, що повністю дискредитувала кандидата. І це не перший випадок, коли ми фіксуємо факт підробленої газети. Я вважаю, якщо людям є що сказати, то вони не повинні ховатися за анонімною газетою. Це нечесна гра і міліції, крім всього, варто було б розібратися, що за друкарня друкувала цю газету.

Звісно, ситуація самому кандидату в нардепи не подобається, та він зазначає, що до таких методів з боку опонентів вже звик. Проте вкотре наголошує, що хотів би вести чесну боротьбу з суперниками і готовий вислуховувати критику від них, але не анонімно.

– Якщо у країні ми щось змінюємо, то повинна ж змінюватися ситуація і у виборчій кампанії. Звісно кожен може писати, що думає, але якщо це відповідає дійсності. Мене юристи попереджали, що максимум, чого я можу домогтися від опонентів за поширення з їх боку неправдивої інформації – це вибачення. І мене б це влаштувало. Бо це вже щось! Проте все це стосується легальних діючих газет. У даному ж випадку ми маємо приклад повного неподобства. Хтось зробив копію нашої газети, вказавши мої дані у вихідній інформації. Звісно неприємно, бо понаписували в тій фальшивці стільки всього про мене, що просто дивуюся, – каже Валентин Ничипоренко.

При цьому він зазначає, що сам волів би спілкуватися з опонентами на інші теми.

– У своїй газеті я пишу про територіальну реформу, про законопроект, що стосується утворення територіальних громад не менше з 9 тисяч осіб. І цей законопроект прийнятий в першому читанні. А він означає, що до сільради треба буде їхати за 30 кілометрів. І багато політсил за нього голосували, а я ні, бо я противник цього. Ось на такі теми я б дискутував з конкурентами, – каже Валентин Ничипоренко.

Та серед проявів нечесної політичної грив окрузі – не лише фальшиві газети. За словами нардепа має місце і використання адмінресурсу, і використання різних громадських організацій для виборчих маніпуляцій.

– Пройшов Майдан, проте мало що змінилося. Я фіксую застосування адмінресурсу в окрузі. І якщо раніше, за попередньої влади, це йшло від губернатора, то нині від деяких голів РДА особисто йде тиск. Крім того, деякі громадські організації, як-то самооборона, мають діяти для громади, а таке враження, що вони створені для політичної боротьби. Припускаю, що дехто намагатиметься зривати вибори. Саме тому я попереджаю усіх, що застосовуватиму технічні засоби для унеможливлення фальсифікацій, – сказав Валентин Ничипоренко.

коментарів 9

  1. Не зрозуміло в чому суть? Громадяни України мають право на збір, зберігання та розповсюдження інформації на свій власний розсуд. За правдивість інформації (в даному випадку це газета) відповідальність автор(редакція). Якщо ж інформація не правдива – можна звернутися до суду на автора інформації за наклеп на певну особу. До речі, перешкоджати вільному пересуванню громадян (що ми бачимо на відео) – порушення законодавства здається. Чи не так?

Написати коментар