199 виборчий округ: порушення та провокації

Менш, ніж за тиждень – вибори до Верховної Ради України. Чим ближче подія Х, тим більше провокацій влаштовують кандидати. 199-й округ, як і на минулих виборах у 2012 році, є лідером порушень виборчого законодавства.

Так, на паркані Жашківського дитсадка № 6 можна побачити плакат одного із кандидатів у народні депутати. Це суперечить ст. 74 п.4 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», де йдеться про заборону розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

У ході передвиборчих перегонів суперники вдаються до різноманітних хитрощів. Зокрема, уже на других виборах поспіль у 199-му окрузі реєструються кандидати-двійники зі схожими прізвищами. Щоправда, цього разу один із однофамільців зняв свою кандидатуру ще за тиждень до 26 жовтня. Варто додати, що такі методи застосовувались цьогоріч і на президентських виборах. Тоді у бюлетені легко було знайти двійника Анатолія Гриценка – Андрія Гриненка. Неуважні виборці могли випадково поставити «галочку» навпроти невідомої як політиці, так і широкому загалу особи.

Більше того, кандидати вдаються до маніпуляцій свідомістю виборців. Нещодавно у своїх поштових скриньках жителі 199-го виборчого округу могли знайти «зразок виборчого бюлетеня», на якому галочкою уже було зроблено вибір біля імені одного з кандидатів.
Ще один приклад впливу на виборців – листівка, на якій начебто вказано приклад «правильного заповнення виборчого бюлетеня» і прізвище лише одного кандидата.

За даними наших джерел, активно застосовується ще один метод пропаганди: кільком особам у найбільших містах 199-го виборчого округу (Звенигородка, Тальне, Жашків, Лисянка, Маньківка, Ватутіне) платять за «розпускання пліток» про одного з кандидатів. Від таких людей можна почути непідтверджену інформацію про начебто величезні статки мажоритарного кандидата від Радикальної партії Олега Ляшка. Таким чином, «циганське радіо» стає ще одним способом боротьби з конкурентами та омани простих виборців.

Написати коментар