Валентин Ничипоренко відповів на питання журналістів

Валентин Ничипоренко
У неділю 2 березня відбулося екстрене засідання Верховної Ради України, відразу після закінчення якого народний депутат Валентин Ничипоренко виїхав на Черкащину, щоб зустрітися з виборцями та роз’яснити ситуацію, що склалася. Також Валентин Миколайович відповів на питання журналістів засобів масової інформації округу.

– Валентине Миколайовичу, Ви приїхали на прес-конференцію одразу після засідання Верховної Ради, присвяченого ситуації в Криму. Яке ставлення депутатів до останніх подій?

Події останніх кількох днів, що відбуваються в Криму, відсунули на другий план всі інші політичні та економічні питання. Сьогоднішня сесія Ради була скликана терміново та проводилась в закритому режимі, щоб захиститися від можливого політичного піару деяких політиків, які люблять працювати на телебачення, та щоб захиститися від різноманітних провокацій. ВР прийняла кілька постанов – зокрема, висловила свою позицію щодо посягання Росії на суверенітет України, закликала Володимира Путіна не застосовувати війська, та попросила політичної, дипломатичної допомоги у іноземних держав. Йшлося на засіданні ВР загалом про те, що зараз Україна повинна зайняти рішучу, але виважену дипломатичну позицію. Звісно, бойовий дух Збройних сил України наразі на високому рівні, і військові перебувають в стані очікування. В свою чергу, Росія чекає від нас провокацій, яких ми ні в якому разі не повинні допустити. Зараз будь-хто,хто сіє ворожнечу на політичній, релігійній, національній основі, – це ворог. Сценарій застосування Збройних сил РФ в Україні – цілком реальний. Для цього від нас чекають, щоб ми зробили невиважений крок. Але хочу зазначити: сьогодні в парламенті не було жодного протистояння політичних сил. Бо не може бути внутрішньої ворожнечі, коли є спільний зовнішній ворог. Сьогодні – Прощена Неділя, і всі депутати просили один у одного пробачення, усвідомивши, що треба єднатися. Об’єднуватися потрібно усім політичним силам, в тому числі і на місцевому рівні, місцевим громадам.

– Валентине Миколайовичу, що Ви порадите жителям нашого округу з приводу ситуації в Україні?

Головне – не має бути паніки, люди повинні згуртуватися і бути як одне ціле, бо сила народу – в єдності. Я підтримую ініціативу місцевих громад по створенню загонів самооборони для запобігання проявів мародерства, хуліганства та інших порушень громадського порядку в наших селах і містах. Ці загони можуть формуватися з колишніх військових, патріотично налаштованих активістів, але обов’язково мають співпрацювати з працівниками місцевих органів внутрішніх справ, сьогодні важливо не допустити анархії. Жителі нашого округу повинні звернутися до свої родичів та друзів, які живуть в східних і південних регіонах України, щоб пояснювати ситуацію – у нас немає національної та мовної неприязні, немає безладу та беззаконня. Важливо переконати тих, хто не володіє правдивою інформацією, що ми хочемо у мирі та злагоді розбудовувати свою державу.

Наше суспільство має у цітривожні дні на деякий час забути про політичні чвари та міжусобиці. Той, хто сьогодні вносить розкол – грає на руку кремлівській владі. Ми мусимо об’єднатися і тільки тоді можна вистояти у цій непростій ситуації. Сподіваюся, що дипломати всього світу підтримають Україну та шляхом мирних переговорів все ж допоможуть вирішити ситуацію в Криму. Потрібно зберегти мир, втримати стабільну економічну ситуацію, не допустити розколу країни.

3 березня народний депутат Валентин Ничипоренко провів зустрічі з представниками громад Черкащини, виконуючи доручення в.о. Президента України Олександра Турчинова та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка депутатам-мажоритарникам донести населенню своїх округів інформацію про ситуацію в країні.

Депутати місцевих рад, директори шкіл та дитячих садків, керівники підприємств та головні лікарі медичних закладів Жашківського, Тальнівського та Маньківського районів мали змогу поспілкуватися з народним депутатом в місті Маньківка, а Лисянського, Звенигородського районів та міста Ватутіне – у Звенигородці. Вибір місця зустрічей була викликана зручністю розташування Маньківки та Звенигородки для жителів сусідніх районів, а також відсутністю можливості провести зустрічі в кожному райцентрі нашого округу, адже Верховна Рада в будь-який час могла зібратися на екстрене засідання. У зв’язку з цим виникли непорозуміння в містах Жашкові та Ватутіному – місцеві активісти заблокували виїзд автобусів з представниками громад, підозрюючи якісь провокації. Але Валентин Миколайович з розумінням сприйняв ці непорозуміння, адже широко сповістити громадськість округу про мету зустрічей було просто фізично неможливо. Валентин Ничипоренко наголосив, що незабаром планує прозвітувати про свою роботу у кожному селі та місті нашого округу, а поки що зустрівся з жителями Черкащини у зв’язку з тривожною ситуацією в нашій країні.

Розмова з виборцями виявилася відвертою і дійсно необхідною. Сьогодні неможливо знайти людину, яку б не тривожила ситуація навколо агресії російської влади в Криму. Валентин Миколайович відповів на питання стосовно ситуації в Україні та звернувся до виборців з проханням зберігати спокій і витримку, не нагнітати паніку, докласти всіх зусиль для єдності держави у цей непростий час.

Ми маємо зробити все, щоб слова Захід і Схід стали лише географічними поняттями, – наголосив народний депутат.

Ничипоренко не хоче бути губернатором

– Це все чутки і плітки. Це неправда. Не хочеться мені цієї посади і ніколи б не хотілося. Арсеній Яценюк дуже правильно сказав – сьогоднішній уряд – це політичні камікадзе. Сьогодні, щоб іти у владу, треба бути дуже мужнім. Якби я став губернатором, я був би нечесним, бо я всю увагу приділяв би 199-му округу. Ні, нема в мене такого бажання. Я вважаю, що губернатора і прокурора треба не призначати, а обирати по великому рахунку. Інакше не може бути. Губернатора, ще й прокурора. Міліцію, податкову, безумовно, треба призначати, а прокурор – це людина, яка контролює, щоб усе виконувалося по закону, тому прокурора і губернатора треба вибирати. Тому такий інститут як облдержадміністрація, райдержадміністрація, я вважаю, вони не потрібні. Їх у нас певний час не було. Коли скасували всі райкоми партії, залишилися тільки виконавчі органи, потім Кучма їх ввів, щоб контролювати їх по місцевості, тому має бути районна рада – це люди, які обрані територіальними громадами, при районній раді – виконком. І більше нічого не потрібно. Сьогодні не тільки райдержадміністрації, навіть певні міністерства прибрати, ніхто цього не помітить, просто система Радянського союзу передбачала, що всіх забезпечувала держава, всі кошти віддавались у державу, техніка вся йшла через міністерство сільського господарства, через управління сільського господарства, це було зрозуміло. Зараз сільгоспвиробнику для того, щоб купити техніку, не потрібно квоти якісь, йому тільки гроші потрібні. Більш йому нічого не потрібно. Ще йому потрібно, щоб були нормальні податки, нормальна ціна на пальне, зерно, більш йому нічого не потрібно. Усе-таки те, що відбулося в країні, я думаю, що мають біти зміни. Країна Україна має об’єднатися. Але рано ще радуватися. Ви розумієте, що робиться в Донецьку, Харкові, ще нічого не закінчилося, коли закінчиться в Криму – невідомо, дай бог, щоб це вирішили політики і дипломати.

коментарі 2

  1. Посилання вас не вчили ставити? Тут повністю стаття з “Вашої газети”, вкажіть це, будь ласка. Ну і частина про губернатора – з коментаря чи то прочерку, чи то вечірнім черкасам

    1. Інформація і фотографія надана помічниками Валентина Ничипоренка.

Написати коментар