“Розігнати нас розігнали, а нової роботи не дав ніхто”

Жашків стихійний ринокРік тому на 144-му і 148-му кілометрах автодороги Київ — Одеса знесли стихійний ринок. Казали, що через нього на дорозі стаються аварії. Як повідомляє «Газета по-українськи», 300 людям, які там працювали, обіцяли дати роботу на міських ринках. Проте більшість туди не пішли. Продавці потроху повертаються торгувати на трасу.

Близько 15:30 іду від Жашківського автовокзалу до АЗС. На узбіччі торгують дві жінки, дорогою зустрічаю третю — несе сумки із термосами.

Розігнати нас розігнали, а нової роботи не дав ніхто, — говорить жінка років 35. Ім’я не називає. Поруч із нею — скутер. На ньому багажник із біляшами, на столику поряд стоять термоси з гарячою водою, банки з кавою і пачки чаю. — Я тут 15 років проторгувала. Куди я піду? На базарах у Жашкові наші біляші й кофе нікому не треба. Я постійно питаю, чого нам не зроблять тут офіційний ринок. Траса — це завжди свіжа копійка. І водітєлі довольні були, стане, кави вип’є, перекусить. Тут торгували жінки, хто з дітьми без чоловіків лишився. Їм хватало на сім’ю, на навчання дітям, садіки.

Жінки стоять одна від одної за кілька десятків метрів. Уночі продавців на трасі більшає.

З доброго життя ми б сюди не йшли, — каже жінка років 45. — У такому возрасті я на заробітки вже не поїду. Приходиться торгувати тут. Роблю як для своєї сім’ї. Водітєлі нас знають давно, купляють без опаски. А міліція гонить постоянно. Буває таке, що приїжджає машина й гребуть усіх, кого бачать. По кущах із наручніками бігають, шукають, хто з продавців поховався.

Щоб побудувати новий ринок поблизу траси, треба понад 13 млн грн. У міському бюджеті таких коштів не знайшли.

Ми всім запропонували робочі місця на ринках міста, — каже заступник голови Жашківської райдержадміністрації Сергій Дорошенко. — Працювати в Жашкові залишилися не всі — хто в Київ поїхав, хто за кордон. У обласній Державтоінспекції кажуть, що аварій на трасі поменшало.

Відтоді, як ринок демонтували, там загинула одна людина, а за 2009-й, коли там торгували, загинули чотири особи. Водії залишали автомобілі й перебігали дорогу в недозволених місцях, щоб щось купити, це й ставало причиною ДТП, — каже Володимир Ліщенко із обласної ДАІ.

Минулого року в Софіївці Золотоніського району так розігнали стихійний ринок на трасі. Замість нього побудували критий навпроти. Проте більшість торгівців біляшами досі продають при дорозі. Кажуть, що ходити по пиріжки на ринок ніхто не буде.

Харчі забруднюються пилом

Ми не перевіряємо якість продуктів, які реалізують на трасі, — говорить головний державний санітарний лікар Жашківської СЕС Ігор Вініцький, 35 років. — Люди, які купують там харчі, не можуть бути впевнені у наслідках для свого здоров’я, захворіти можна на що завгодно. Навіть той самий сальмонельоз. Невідомо, де і в яких умовах готують ту їжу, реалізатори не мають санітарних книжок. Харчі забруднюються вихлопними газами і пилом із дороги.

Ірина ПАТЛАТЮК
Джерело: Gazeta.ua

Написати коментар