Вибори-2012: погляд на 199 округ

За соціологічними дослідженнями, які проводили штаби кандидатів, але не оприлюднили, визначилися лідери на окрузі: Валентин Ничипоренко, Сергій Терещук, Анатолій Бондаренко, Василь Фурман.

Межі: місто Ватутіне, Жашківський, Звенигородський, Маньківський райони, частина Лисянського, частина Тальнівського районів.

Кількість виборців: 144 943

Анатолій Бондаренко

Анатолій Бондаренко до цього часу на окрузі з’являвся зрідка і лише в деяких місцях. У виборчій роботі основна ставка ним зроблена на районні організації ВО «Батьківщина», які, на думку А.Бондаренка, будуть нести на собі основний тягар кампанії.

В місті Жашків Бондаренко призначив керівником районного штабу об’єднаної опозиції свого близького соратника, депутата Черкаської міськради, аграрного підприємця з неоднозначною репутацією Миколу Добровольського, але не лише тому, що в цьому місті буде розміщуватися окружна комісія – тут знаходяться кінські стайні головного, на думку експертів, претендента на депутатський мандат, олігарха місцевого масштабу – Валентина Ничипоренка.

Впізнаваність кандидата Анатолія Бондаренка в населених пунктах округу незначна, за виключенням смт.Лисянка. Особливо тішать людей його біл–борди:

Жашків вибори. Анатолій Бондаренко

ЗМІ, які працюють на Анатолія Бондаренка: партійна газета «Твоя Батьківщина», «Нова Молодь Черкащини», Інтернет – ресурс «Про головне».

Слабкі сторони кампанії: широко розповсюджена інформація про наявність у А.Бондаренка фальшивих дипломів вишів, про факти розкрадання ним металобрухту та боротьбу з малярійними комарами в Лисянських болотах за 769 тис. бюджетних гривень. Хоча не виключено, що цей негатив може нівелюватися розкручуванням образу борця з режимом.

Ще один мінус кампанії Бондаренка – це те, що районні організації, які звикли до щедрих грошових траншів часів прем’єрства Тимошенко, не будуть «уриватися» на цих виборах при існуючому низькому рівні фінансування.

Валентин Ничипоренко

Лідер громадської ініціативи «Люди, мають жити краще!» позиціонує себе як самовисуванець.

199 виборчий округ вперше має таку конфігурацію. Подейкують, що він підігнаний під Валентина Ничипоренка, який вважає Жашків своєю вотчиною, тому що має тут кінно-спортивний комплекс «Парад Алюр».

Жашків. Валентин НичипоренкоВ.Ничипоренко на фото зліва.Торік Президент України Віктор Янукович відвідував Жашківський кінноспортивний комплекс. За словами експертів, саме на господаря комплексу Валентина Нечипоренка робитиме ставку влада на майбутніх виборах, хоча перед виборцями кандидат позиціонує себе як представник БЮТ.

Валентин Ничипоренко зробив перші кроки, щоб стати «впізнаваним» кандидатом в нардепи, ще в січні 2012 року. Спочатку він провів таємні зустрічі з керівниками районів і райрад в неформальній обстановці, а потім, коли районні чиновники отримали відповідну вказівку від свого обласного керівництва, розпочалося «підгортання» виборчого округу.

Враховуючи те, що округ № 199 є сільським, і тут виборця ніхто і ніколи не бавив увагою до нього, а тим більше шоу, технологія кандидата Ничипоренка проста, як складені дрова під хлівом. Низка автобусів везе сільського виборця в Жашків кожних вихідних. Там проводять екскурсію по кінному заводу, розігрують призи в лотерею, а потім щедро частують і поять горілкою.

Сільські ради також «розпливлися в посмішці» Ничипоренкові. Чому? Тому що на кожну сільську громаду округу було виділено в середньому по 20 тис грн. І головне те, що більшість виборців не вважає ці дії підкупом, а фіскальні органи області абсолютно не бентежить те, що кошти роздаються готівкою.

За оцінками незалежних аналітиків Валентин Ничипоренко вже вклав у свою виборчу кампанію не менш як 5 млн. грн.

Подейкують, що для В.Ничипоренка це не є великою сумою, адже він має доволі великі статки, які, за інформацією різних джерел, отримав в не зовсім легальним спосіб.

Так, ряд Інтернет-ресурсів, наприклад, «Вголос» та «ОРД», звинувачують кандидата Ничипоренка в контрабандній діяльності. Отже, депутатська недоторканність йому не завадить.

ЗМІ, які працюють на Валентина Ничипоренка: газета, яка створена кандидатом саме під виборчу кампанію – «Ваша газета», а також видання райдержадміністрацій.

Основні меседжі: благодійність, допомога малозабезпеченим сім’ям, інвалідам. В останніх номерах видань висвітлюється інформація про «форуми із захисту української мови», які кандидат проводить в Жашкові.

Слабкі сторони кампанії – це можливе розкручування конкурентами наступних тем: а). кримінальне минуле; б). зв’язок кандидата з владою і Партією Регіонів; в). кон’юнктурність дій Ничипоренка, спрямованих на захист української мови.

Валентин Ничипоренко. Вибори 2012

Василь Фурман

Ректор Київського інституту банківської справи, голова громадської організації «Наш дім – Шевченків край»

Впізнаваність на окрузі поки що незначна. Позиціонує себе як представник інтелігенції. Можливо, тому його меседжі не повністю зрозумілі сільському електорату. Після зустрічей з виборцями у людей виникали запитання: що він хотів цим сказати, як це розуміти?

На зустрічах в освітніх закладах Василь Фурман роздає «Свідоцва на підтвердження участі у програмі запровадження стипендії для відмінників навчання».

Василь Фурман

Василь Фурман висунутий кандидатом у депутати з’їздом партії «УДАР».

ЗМІ, які працюють на Василя Фурмана: газета «Наш дім – Шевченків край».

Слабкі сторони кампанії: незначний медіа-ресурс, піар-кампанія проводиться на низькому рівні.

Сергій Терещук

Народний депутат, фракція Литвина.

В окрузі Терещук має репутацію політика, який багато обіцяв, але не більше.

В 2002 році він здобув перемогу на цьому мажоритарному окрузі, хоча географія була дещо іншою. Його добре пам’ятають виборці, і ця пам’ять з суттєвим відтінком негативу, від якого він навряд чи позбавиться.

Сергій ТерещукВ квітні 2012 року представники Терещука вояжували по округу і обіцяли профінансувати ремонт соціальних об’єктів (шкіл, сільських клубів) за рахунок державного бюджету. Кошти, які начебто «вибив» Терещук, так і не дійшли за призначенням, можливо, саме тому, що керівники райдержадміністрацій пам’ятали, кому дала «зелене світло» область.

ЗМІ, які працюють на Сергія Терещука: газета «Земля батьків», яка передплачена фондом кандидата в депутати виборцям через «Укрпошту».

Слабкі сторони кампанії: Неприйняття виборцем, особливо грубою помилкою є розповсюдження листівок з вимогою не враховували його голос за мовний закон. Це багатьом нагадує: «Не виноватая я-я-я…»

До округу також приглядаються деякі кандидати, які не є досить відомими.

Це Мирослав Якібчук – голова Національного форуму профспілок України, якого пов’язують з профспілковим рейдерством, а також екс-депутат Черкаської обласної ради Ігор Доманський.

 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаські спостерігачі розробили інтерактивну мапу порушень на виборах

Джерело: remarka.net.ua

Написати коментар