У селі Баштечки святкували сторіччя школи

Для кожної людини школа на все життя залишається другим рідним домом, з яким пов’язані найяскравіші спогади про дитинство, юність, перше кохання і таку дорогу шкільну родину, де вчителі ставали другими батьками, а однокласники – братами і сестрами. Саме шкільне братерство кожен із нас носить у своєму серці як одну з найдорожчих святинь. Як часто ми біжимо до рідної школи, приїжджаючи додому з далеких доріг, а коли хто вже й не може приїхати чи прийти, то подумки лине до свого світло-осяйного класу, горнеться до теплого плеча улюбленої вчительки. І що найдивовижніше: школа не старіє і не має віку доти, допоки у ній дзвенить дитячий лемент і сміх.

Суботнього ранку на подвір’ї школи с.Баштечки Жашківського району з нагоди 100-літнього ювілею зібралися її випускники з усіх куточків України.

Зі славною річницею прийшли привітати й почесні гості – Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, народні депутати України Омелян Парубок та Валентин Ничипоренко, заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, директор Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Галина Гаврилюк, голова Жашківської райдержадміністрації Сергій Дорошенко із заступниками, голова районної ради Олександр Демченко, голова Лисянської райдержадміністрації Артем Андрієнко, голова Христинівської райдержадміністрації Богдан Тихоневич, голова Монастерищенської райдержадміністрації Володимир Басанець, міський голова м.Золотоноша Віталій Войцехівський, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський, ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталія Побірченко, ректор Уманського національного університету садівництва Олена Непочатенко, начальник відділу освіти Жашківської райдержадміністрації Людмила Рябоконь, педагоги, а також нинішні учні. Теплими словами і безліччю подарунків вшанували вони ювілярів.

«Сьогодні свято нашої родини, весела пісня хай звучить. Сьогодні в нашій школі іменини – і звістка ця по Україні хай летить», — такими віршованими словами розпочалась урочиста частина свята.

З вітальним словом до присутніх звернувся Міністр освіти і науки України Дмитро Володимирович Табачник, провів екскурс в історію села, побажав школі процвітання і нових здобутків та вручив подарунок – мультимедійну дошку.

«День народження – це свято, коли збираються рідні, друзі, знайомі, щоб привітати ювіляра. Сьогодні зібралася вся шкільна родина у селі Баштечки для святкування 100-річного ювілею школи. Звісно, що це не просто свято будівлі. Школа – це цілий Всесвіт, у якому є два центри – Учитель і Учень. Саме вчителі і учні перетворюють звичайну споруду в особливий, бурхливий, гамірний дім, де з кожним роком одні стають мудрішими, інші – розумнішими, а всі разом – ближчими і ріднішими. Бажаю, щоб сьогодні і завжди зі стін вашої школи випускалися гідні громадяни нашої незалежної Батьківщини – України», — зауважив у своєму виступі Сергій Дорошенко.

Концертна програма свята відбулась у сільському будинку культури, де гості та жителі села могли насолодитись виступами аматорів районного будинку культури.

У селі Баштечки святкували сторіччя школи У селі Баштечки святкували сторіччя школи У селі Баштечки святкували сторіччя школи У селі Баштечки святкували сторіччя школи
Джерело: Жашківська районна рада

Написати коментар