У Черкаській області дозволили випускати незареєстровані газети із чорним піаром

Керівник черкаського виборчого штабу об’єднаної опозиції Анатолій Бондаренко, проти якого як проти мажоритарного кандидата по округу № 199 із центром у Жашкові кілька тижнів тому застосували потужний залп чорного піару, нарешті отримав відповіді від правоохоронних органів на свої звернення. Як і слід було очікувати, прокуратура і УСБУ прикинулись «шлангом», зробивши вигляд, що не зрозуміли, що Бондаренко просить розслідувати факт випуску незареєстрованої газети і можливу причетність до її роздачі кандидата від влади. Прокуратура Лисянського району та обласне управління Служби безпеки України в Черкаській області не побачили в тому жодних порушень і порадили кандидату судитися із неіснуючою газетою.

«Повідомляємо, що розгляд та прийняття рішень по суті порушених у Вашій заяві питань не входить до компетенції органів СБ України, – йдеться в листі СБУ. – Ви в праві в порядку, визначеному Цивільно-процесуальним кодексом України, звернутися до суду з позовною заявою про захист честі, гідності та ділової репутації».

А у відповіді прокуратури написано, що «підстав для вжиття заходів прокурорського реагування на даний час не вбачається».

«У Черкасах ми ще можемо якось боротися, а на округах ніякі закони не діють. Там немає ані міліції, ані прокуратури, – прокоментував сьогодні на прес-конференції Бондаренко. – Міліція по другу сторону проти нас. Відповіді, які мені надали, суперечать здоровому глузду. Адже у своїх заявах я чітко вказав, що мова йде про незареєстровану газету, яку в принципі не мала права друкувати жодна друкарня, вказав номер машини, з якої її роздавали. Може, якби я вказав ще й прізвище водія, то правоохоронці взялися б за роботу. Мабуть, вони будуть працювати після виборів. Бо зараз листівки за кадидатів від Партії регіонів клеять».

Нагадаємо, два тижні тому у Лисянці поширювали газету «Селянські вісті з Черкащини», належним чином не зареєстровану та без відповідних вихідних даних, де було розміщено «чорний піар» проти Бондаренка.

Написати коментар