На Черкащині з’явився клон опозиційної газети

Услід за реєстрацією кандидатів-клонів із схожими іменами до найрейтинговіших співпошукачів депутатських мандатів на мажоритарних округах Черкащини, влада почала реєструвати клони опозиційних газет, пише «Про Головне». Так, днями в терміновому порядку один із провладних кандидатів по Жашківському мажоритарному округу зареєстрував газету «За Батьківщину», хоч видання із подібною назвою в області уже давно існує – газета обласної партійної організації ВО «Батьківщина» «Твоя Батьківщина».

Жашків. Газета Твоя БатьківщинаЦікаво, що новий засіб масової інформації пройшов процедуру реєстрації без жодних проблем, хоч коли свого часу обласна «Батьківщина» загубила свідоцтво про реєстрацію свого видання, управління юстиції відмовило їй навіть у видачі дублікату. На щастя, свідоцтво потім знайшлося, тож газета регулярно виходить більше року.

На думку народного депутата України Андрія Шевченка, факт реєстрації клона до опозиційного партійного видання свідчить про страх влади перед опозицією.

Ми, звісно, вітаємо появу на Черкащині нового засобу масової інформації, і якщо він буде розповідати правду про ситуацію в області, то це прекрасно, – заявив Андрій Шевченко. – Однак якщо таким чином провладний кандидат спробує ввести в оману виборців, то він дуже поганої думки про черкащан. Це недобросовісне ведення виборчої кампанії, адже всі жителі області знають, що є лише одна партія «Батьківщина» і вона по Жашківському округу висунула єдиного мажоритарного кандидата – керівника обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції Анатолія Бондаренка. Із свого журналістського досвіду хочу додати, що такі методи ведення агітаційної кампанії ніколи не допомагали. Під час попередніх виборчих кампаній ми вже бачили і двійників, і напівдвійників, але люди в змозі розібратися, за кого їм голосувати.

У черкаському виборчому штабі Об’єднаної опозиції сприйняли реєстрацію газети-двійника як високу оцінку роботи опозиції.

Якщо влада множить двійників опозиційних кандидатів, опозиційних газет, то це свідчить, що вона боїться поразки і реально усвідомлює її неминучість, тому готова вдатись до будь-яких методів. Ми навіть пишаємось тим, що наша партійна газета, яка одна із небагатьох засобів масової інформації в області подає правду, «доросла» до того рівня, що в неї з’являються клони. Утім, навіть якщо влада створить двійник опозиційного штабу і виставить по всіх округах двійників опозиційних кандидатів, від поразки її не врятує ніщо, – переконаний Анатолій Бондаренко.

Написати коментар