Одне з першочергових завдань районної влади – відродження духовності

Одне з першочергових завдань районної влади – відродження духовності
Днями голова Жашківської райдержадміністрації Олександр Павлов спільно із заступником Оленою Палій та начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Василем Полонським відвідали районний історичний музей та дитячу музичну школу. У ході спілкування з колективами закладів проаналізовано стан розвитку культури у районі за поточний рік, розглянуто питання сприяння у проведенні ремонтних робіт приміщення та покрівлі музичної школи, поновлення музичних інструментів та експонатів історичного музею.

Голова райдержадміністрації Олександр Павлов відзначив високу кваліфікацію та майстерність всього викладацького складу музичної школи, але особливе захоплення викликала музейна кімната гармоніки, п’ять років тому створена заслуженим працівником культури України Іваном Сухим.

Ось уже 20 років поспіль він очолює зразковий дитячий колектив гармоністів, який є лауреатом міжнародних, республіканських та обласних конкурсів-фестивалів.

Олександр Павлов наголосив, що відродження духовності у суспільстві та виховання підростаючого покоління жашківчан у дусі кращих традицій українського народу – це першочергове завдання працівників галузі культури.

Очільник району подякував колективам за самовіддану працю та побажав нових творчих успіхів на благо рідного краю.

Довідка:
Перша в Україні музейна кімната гармоніки відкрита у м.Жашків у 2006 році на честь 15-річчя незалежності України і 15-річчя творчої діяльності зразкового дитячого ансамблю гармоністів.

У музеї зібрано цікавий матеріал про історію побутування та розвитку гармоніки в Україні, виготовлена експозиція різних видів гармоні, у тому числі і саморобних. Нараховуються більше ста гармонік. Оформлено стенди «Лауреати-гармоністи міжнародного конкурсу Кубок Кривбасу», експозиції «Вони починали з гармоні», «Гармонь у їхньому житті», «Що ми знаємо про гармонь».

Унікальність цієї кімнати в тому, що до кожного експонату можна доторкнутися руками, спробувати заграти. А ще велике значення в тому, що заняття дитячого ансамблю гармоністів проводяться у цій же кімнаті.
Діти бачать появу нового експонату, самі беруть участь у наповненні кімнати матеріалами про гармонь.

За інформацією сектору внутрішньої політики та зв’язків з
громадськістю апарату Жашківської райдержадміністрації

Написати коментар