Молодий жашківчанин розпочав виробництво екологічно чистого палива

У Жашківському районі є перша спроба налагодити виробництво паливних брикетів із тирси. Молодий підприємець Ігор Скиба шукав справу, котра мала б перспективу та була потрібною. Переглянув Інтернет-сайти, послухав людей і несподівано звернув увагу на те, що актуальною є необхідність використання альтернативних видів палива.

Дізнався, що в деяких населених пунктах це успішно вирішується завдяки виробництву пресованої продукції.

Ігор Володимирович побував на цих підприємствах, порадився з фахівцями і вирішив ризикнути, довго обирав обладнання, зупинившись на екструдері вітчизняного виробництва.

На Заході давно використовують альтернативні технології,
говорить Ігор Скиба.

Це обрізки дерев, кущів, тирса і навіть буряковий жом. Усе це подрібнюють, підсушують, пресують і отримують екологічно чисте паливо. Я вирішив іти у ногу з часом і спробувати випуск паливних брикетів з тирси, сировиною для них є відходи паркетного виробництва, працюємо з постачальниками, котрі обробляють ясен та дуб. За тепловіддачею один брикет замінює оберемок дров, а ціна значно нижча. Паливні брикети швидко розпалюються, довго горять, не димлять, виробляються без хімічних добавок, склеювання йде за рахунок природної речовини лігніну, що міститься у біомасі рослин. Під час пресування, виробничий цех наповнюється приємним ароматом.

За словами молодого підприємця, перші замовники восени вже будуть, адже серед людей швидко поширюються хороші новини, тим паче, що продукцію можна використовувати для грубок, печей, навіть на фермах, у теплицях та у саунах, де є котельні, що працюють на твердому паливі. А ціна попередньо становитиме близько 1300 гривень за тону, тож є надія, що справа стане успішною і потрібною людям.

Написати коментар