Звернення до жителів Черкаської області
Шановні мешканці області!
Життєва необхідність примусила звернутися до вас.
З давніх-давен вогонь та вода завжди були супутниками життя людини. Їм поклонялися, їх використовували.
Але, на жаль, вогонь не лише тепло, священний дар, а за певних умов це – руйнування, загибель і згарища. Пожежа ніколи не зважала ні на сезон, ні на об’єктивні обставини. Вогонь постійно з’являється там, де господарюють недбалість, безвідповідальність, байдужість.
З початку 2010 року на території області зареєстровано 1080 пожеж та загорань, матеріальні втрати від яких становлять понад 81 млн. грн. Найбільша кількість пожеж виникає в спорудах житлового сектору, а саме, питома вага 71, 4% від загальної кількості зареєстрованих пожеж. У вогні загинули 64 громадян, 57 травмовано. В наслідок нещасних випадків, в тому числі і під час дорожньо-транспортних пригод, загинула 221 особа. З початку року, лише завдяки оперативності та мужності наших співробітників вдалося врятувати від неминучої загибелі 51 особу. Врятоване майно та обладнання, оцінюється в 16 мільйонів гривень.
Не дивлячись на всі заходи та застереження рятувальників черкащини щодо дотримання та виконання громадянами правил пожежної безпеки, не всі вони свідомо відносяться до цього. Як слідство кожна 15 пожежа має трагічний фінал.
Проблема гарантування безпеки життєдіяльності набуває особливої гостроти в осінніьо-зимовий період, коли активно використовуються прилади опалення, з підвищеним навантаженням – опалювальні печі, а на річках, ставках та інших водоймах під час льодоставу чатує небезпека.
Життя доводить, що головною причиною мало не в кожній надзвичайній ситуації залишається людина. Саме люди, їх безпечність стихійна, поведінка – створюють найбільшу небезпеку. Про небезпеку вогню та води знають усі, проте серйозні “прописні істини” усвідомлюють лише тоді, коли до їх осель приходить лихо. Ставлення до закликів бути обережним на водних масивах та у поводженні з вогнем часто-густо зневажливе. Хибна впевненість в особистій цілковитій безпеці та захищеності призводить до ігнорування елементарних правил безпеки. А при такому ставленні і до лиха недалеко.
Вогняна стихія безжальна, достатньо послабити контроль і вона знищує все на своєму шляху. Не менш підступна вода та крига, вони не вибачають, коли на водних просторах поводяться необережно та недбало.
Також набуває особливої ваги безпека дітей, адже світ навколо них дуже небезпечний: вода, вогонь, електрика, побутова техніка, транспорт,… ось лише декілька напрямків, звідки може прийти лихо. Тож наш обов’язок цьому запобігти.
Батьки в повсякденних турботах не завжди усвідомлюють, яку небезпеку ховає в собі вогонь, що потрапляє до слабких та невпевнених рук дитини, та вода, яка приховує у своїх глибинах небезпеку. Не звертаючи увагу на небезпечні пустощі малечі, дорослі часто проходять мимо, полишаючи їх на призволяще. І лише коли спустошливий смерч пройде по їх долях, настає гірке, але, на жаль, запізніле каяття.
Нерідко жертвами, як вогню, так і води, стають літні люди, самотні, інваліди. За умови нашого нелегкого життя вони залишаються найбільш вразливими та незахищеними.
Окремо звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій. У період негоди слід виявити підвищену увагу при використанні електричного, газового, обігрівального та іншого обладнання на виробництві. Зверніть особливу увагу на забезпечення безпеки дорожнього руху, належну роботу систем життєзабезпечення та енергопостачання міст, населених пунктів, підприємств та установ.
Лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та оточуючих, ми зможемо уникнути більшості “сезонних” небезпек, попередити травмування та нещасні випадки.
Наші діди, батьки завжди покладали надію на допомогу та милосердя Боже під час страшних подій, яких, на жаль, чимало було у всі часи. Вони зверталися до Великої Заступниці роду християнського Пресвятої Богородиці й Пріснодіви Марії, молилися перед її явленим образом “Неопалима Купина”, закликали на допомогу святого чудотворця Миколая.
Але ми не можемо розраховувати лише на Божу ласку.
Звертаємося до всіх громадян: будьте уважні та вкрай обережні на воді, у поводжені з вогнем, приділяйте увагу безпеці ваших літніх батьків, подбайте про безпечне дозвілля своїх дітей.
Пам’ятайте: збереження безпечного для життя і здоров’я довкілля, майна залежить від кожного з нас.
Свято бережіть найвищу цінність, даровану Богом,- людське життя.
ГУ МНС України в Черкаській області