Жашківський ринок худоби витісняють стихійники

Жашківський ринок худоби витісняють стихійникиРинок “Чародій” у Жашкові — перше і поки що єдине в Україні місце гуртової торгівлі худобою, вирощеною здебільшого в особистих селянських та дрібнотоварних господарствах. За 10 років свого існування він хоч і став популярним серед фермерів, однак досі не спроможний протистояти такому явищу, як стихійна торгівля.

Ринок худоби був збудований у 2000 році. Через своє зручне положення – обабіч траси Київ–Одеса тут зручно торгувати і місцевим, і приїжджим. Сьогодні сюди приїздять покупці з Київської, Житомирської, Одеської, Кіровоградської областей, навіть з Криму. Продавці – переважно з Черкаської та Київської областей, Житомирської, Вінницької та Хмельницької.

Машини з худобою приїздять заздалегідь, ще до сходу сонця. Великою рогатою худобою тут торгують в середу, свиньми – у четвер і понеділок, молодняком – у неділю. Торги тривають півтори-три години. У середньому за один торговий день на ринку продається 200–300 голів худоби.

За словами директора ринку Василя Поліщука, наразі 90% худоби продається поза ринком, і лише 10% на ринку. Закупівельники худоби, які раніше працювали через ринок, налагодили контакти з постійними продавцями, через що збільшилися продажі худоби “з дому”. Покупці їздять на ринок лише дізнатися ціну, а потім їдуть купувати худобу просто з подвір’їв – у деяких стихійників в обійсті навіть облаштовані вагові. Іноді худоба розвозиться самими реалізаторами – з доставкою, як фаст-фуд.

– У 2006 році на ринку був збудований забійний цех, але зараз він не працює через те, що худобу забивають переважно у подвір’ях, несанкціоновано. Крім того, зупинився і процес переробки м’ясної продукції, ковбасний цех, – каже пан Поліщук.

Бореться як може зі стихійниками місцева влада. За словами першого заступника голови Жашківської райдержадміністрації Василя Бабенка, у районі проводяться рейди із залученням податкової міліції та ветеринарної служби.

Джерело: “Прес-Центр

коментарі 4

 1. Ми жителі ГОЛОВАНІВСКА
  КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛ.
  ПРИЇХАЛИ В НЕДІЛЮ,ПОЦІКАВИТИСЬ
  ЦІНАМИ НА СВИНІ.ПРОДАТИ.
  НЕЗНАЛИ ЯКОГО ДНЯ БАЗАР РОБЕ.
  ВСЕ БУЛО ЗАКРИТО,І НЕНАЙШЛИ ДАЖЕ РОЗПОРЯДКА РОБОЧОГО.
  ВИ НЕМОЖЕТЕ НАМ ДОПОМОГТИ?

 2. Домашні тварини телят двоє хочу продати, підкажіть будь ласка хто купує

Написати коментар