Жашківський ринок худоби витісняють стихійники

Жашківський ринок худоби витісняють стихійникиРинок “Чародій” у Жашкові — перше і поки що єдине в Україні місце гуртової торгівлі худобою, вирощеною здебільшого в особистих селянських та дрібнотоварних господарствах. За 10 років свого існування він хоч і став популярним серед фермерів, однак досі не спроможний протистояти такому явищу, як стихійна торгівля.

Ринок худоби був збудований у 2000 році. Через своє зручне положення – обабіч траси Київ–Одеса тут зручно торгувати і місцевим, і приїжджим. Сьогодні сюди приїздять покупці з Київської, Житомирської, Одеської, Кіровоградської областей, навіть з Криму. Продавці – переважно з Черкаської та Київської областей, Житомирської, Вінницької та Хмельницької.

Машини з худобою приїздять заздалегідь, ще до сходу сонця. Великою рогатою худобою тут торгують в середу, свиньми – у четвер і понеділок, молодняком – у неділю. Торги тривають півтори-три години. У середньому за один торговий день на ринку продається 200–300 голів худоби.

За словами директора ринку Василя Поліщука, наразі 90% худоби продається поза ринком, і лише 10% на ринку. Закупівельники худоби, які раніше працювали через ринок, налагодили контакти з постійними продавцями, через що збільшилися продажі худоби “з дому”. Покупці їздять на ринок лише дізнатися ціну, а потім їдуть купувати худобу просто з подвір’їв – у деяких стихійників в обійсті навіть облаштовані вагові. Іноді худоба розвозиться самими реалізаторами – з доставкою, як фаст-фуд.

– У 2006 році на ринку був збудований забійний цех, але зараз він не працює через те, що худобу забивають переважно у подвір’ях, несанкціоновано. Крім того, зупинився і процес переробки м’ясної продукції, ковбасний цех, – каже пан Поліщук.

Бореться як може зі стихійниками місцева влада. За словами першого заступника голови Жашківської райдержадміністрації Василя Бабенка, у районі проводяться рейди із залученням податкової міліції та ветеринарної служби.

Джерело: “Прес-Центр

коментарі 2

 1. Ми жителі ГОЛОВАНІВСКА
  КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛ.
  ПРИЇХАЛИ В НЕДІЛЮ,ПОЦІКАВИТИСЬ
  ЦІНАМИ НА СВИНІ.ПРОДАТИ.
  НЕЗНАЛИ ЯКОГО ДНЯ БАЗАР РОБЕ.
  ВСЕ БУЛО ЗАКРИТО,І НЕНАЙШЛИ ДАЖЕ РОЗПОРЯДКА РОБОЧОГО.
  ВИ НЕМОЖЕТЕ НАМ ДОПОМОГТИ?

Написати коментар