Виконання «Програми зайнятості населення Жашківського району на 2012-2014 роки»

Виконання «Програми зайнятості населення Жашківського району на 2012-2014 роки»10 грудня 2013 року голова райдержадміністрації Сергій Дорошенко провів нараду щодо детінізації економіки та легалізації ринку праці в районі. На нараді пройшло обговорення виконання «Програми зайнятості населення Жашківського району на 2012-2014 роки», затвердженої рішенням сесії від 02.03.2012 року № 9-7/VI.

Зі вступним словом до учасників наради звернувся голова райдержадміністрації Сергій Дорошенко, що сьогодні покращення якісних характеристик життя людей – ріст заробітних плат, пенсій, позитивно вплинуло на ситуацію із зайнятістю українців, позитив від реалізації соціальних програм держава і громадяни мають отримати сьогодні, чітко уявляючи, як події розвиватимуться в середньостроковій перспективі. Усі підрозділи як державної влади, так і місцевого самоврядування повинні націлити свою роботу на виконання ініціативи щодо легалізації найманої праці та підвищення рівня середньої заробітної плати. Адже питання рівня заробітної плати та легалізації «тіньової» зайнятості надзвичайно актуальне. Низька заробітна плата гальмує економічний розвиток району, провокує соціальну незахищеність громадян, а саме низькі пенсійні виплати у майбутньому. Для цього влада на місцях прикладає усі зусилля для легалізації заробітної плати та усунення такого ганебного явища, як «тіньова» зайнятість і виплата заробітної плати в «конвертах».

Також під час наради було заслухано керівників структурних підрозділів, які доповіли про проведену роботу з питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Як повідомила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Потколенко – спеціалістами управління соціального захисту населення спільно з фахівцями Пенсійного фонду, податкової служби, центру зайнятості, територіальної інспекції з питань праці, міліції, здійснюються перевірки суб’єктів господарської діяльності з питань дотримання норм чинного законодавства щодо використання праці найманих працівників та легалізують трудові відносини. Протягом січня – листопада 2013 року проведено 360 перевірок суб’єктів господарювання щодо виконання чинного законодавства у сфері праці. За результатами виявлено 81 факт порушення законодавства про працю, де наймані працівники працюють без належного оформлення. Легалізовано трудові відносини 67 працівників, з них 55 осіб зареєструвались як суб’єкт підприємницької діяльності та заключено 12 трудових договорів між працівником та фізичною особою, які зареєстровані у центрі зайнятості. Під час кожної перевірки активно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців – суб’єктів підприємницької діяльності щодо відповідальності за нелегальну зайнятість та виплату заробітної плати, податків з доходів фізичних осіб та внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надаються роз’яснення щодо правильного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

По результатах наради були визначені основні напрямки спільної діяльності щодо виконання заходів по легалізації заробітної плати.

Джерело: Жашківська райдержадміністрація

Написати коментар