Відбулася краєзнавча конференція до 110 річниці від дня народження Докії Гуменної

110 річниця від дня народження Докії Гуменної19 лютого в приміщенні читальної зали центральної районної бібліотеки для дорослих відбулася краєзнавча конференція «Еміграція душі» до 110 річниці від дня народження Докії Гуменної.

Учасниками конференції стали: члени історико-культурологічного об’єднання ім. Докії Гуменної, наукові працівники історичного музею, методисти районного відділу освіти, працівники центральної районної бібліотеки, вчителі шкіл району та члени організаційного комітету з підготовки та відзначення 110 річниці від дня народження відомої української письменниці Докії Гуменної.

На початку заходу відбувся огляд літературної виставки “Стежки-дороги Докії Гуменної”.
Голова історико-культурологічного об’єднання імені Докії Гуменної Степан Горошко виступив з ініціативою винести на громадське слухання питання про присвоєння Жашківській центральній районній бібліотеці імені Докії Гуменної.

До виступу був запрошений директор історичного музею Олександр Тютюнник, який цікаво розповів про тяжкий життєвий шлях нашої землячки, письменниці Докії Гуменної.
Оксана Бондарова, методист районного відділу освіти, в минулому науковий співробітник Жашківського історичного музею довгий час листувалася з Докією Гуменною, тож поділилася спогадами, рядками листів, тугою письменниці за Україною, за рідним серцю Жашківським краєм.

Про своє знайомство, вивчення та дослідження життя та літературної творчості Докії Гуменної розповіла присутнім Галина Сіра – директор Вороненської ЗОШ, вчитель української мови і літератури та Наталія Іщук – вчитель української мови і літератури Тетерівської ЗОШ.

На краєзнавчій конференції прозвучали авторські вірші: Надії Пришлюк, учениці 10 класу ЗОШ № 5, Світлани Левчук, учениці 10 класу Острожанської ЗОШ, Анастасія Маковецька, учениця 10 класу ЗОШ № 5, з захопленням зачитувала уривок з роману “Дар Евдотеї”.
На завершенні заходу всі присутні погодились з пропозицією голови історико-культурологічного товариства імені Докії Гуменної Степаном Горошком, про доцільність присвоєння імені відомої письменниці, нашої землячки Докії Гуменної центральній районній бібліотеці.

“Сьогоднішня наукова конференція, стала першим громадським обговоренням по присвоєнню центральній районній бібліотеці імені відомої письменниці Докії Гуменної”,- сказав Степан Горошко.

Джерело: Жашківська районна державна адміністрація

Написати коментар