Шаховий король із Жашкова

Шаховий король із ЖашковаСправжнім фахівцем у двох галузях – спорті та юриспруденції – став уродженець Жашкова Лев Омельченко.
На долю Льва Євгеновича, який з’явився на світ 6 червня 1922 року, випало чимало властивих для його покоління випробувань. Вісімнадцятирічним потрапив на військову службу аж під Мурманськ. Тут його і застала Велика Вітчизняна війна. У квітні 1942 року в бою за висоту Чорна Льва Євгеновича поранили. За геройство у воєнні роки отримав орден Червоної Зірки.

Після війни закінчив юридичний факультет Ленінградського університету, після чого 30 років працював суддею у П’ятигорську, відтак був адвокатом. А другою професією Льва Омельченка були шахи.
Двічі, у 1968 і 1970 роках, наш земляк ставав чемпіоном РРФСР, а ще двічі поспіль (цей рекорд досі не подолано) – чемпіоном СРСР із шахів за листуванням. Підкорилися Львові Євгеновичу і міжнародні змагання з заочних шахів, серед яких дві заочні олімпіади. У 1986 році Льву Омельченку було присуджено звання міжнародного гросмейстера.

Джерело: “Прес-Центр”

Один коментар

Написати коментар