Рятувальники спільно з волонтерами здійснили профілактичний рейд житловим сектором

Рятувальники спільно з волонтерами здійснили профілактичний рейд житловим сектором

Щороку через пожежі гине та страждає велика кількість людей. На дим та попіл перетворюється майно вартістю в мільярди гривень. І зараз, з настанням осінньо-зимового періоду, у намаганні зігріти свої оселі, громадяни починають активніше використовувати електрообігрівачі, пічне опалення, вдаються до саморобних, не завжди безпечних методів обігріву. У такі періоди в рази збільшується статистика загорянь у житловому секторі, яка нерідко фіксує і трагічні, часто непоправні наслідки.

З початку року, на території Жашківського району сталося 36 пожеж, з яких 30 виникло у житловому секторі. У минулому році за аналогічний період сталося 34 пожежі, з них – 28 пожеж припадає на житловий сектор. З початку року на пожежах загинула одна особа, за минулий рік 5 осіб.

Реалізовуючи заходи, спрямовані на запобігання загорянням у побуті та мінімізацію їх наслідків, співробітники Жашківського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області постійно проводять різноманітні заходи профілактичного характеру. Останнім часом до їх проведення рятувальники почали активно залучати працівників соціальних служб, міліції, медиків, волонтерів та представників засобів масової інформації.

Досвід свідчить, багато людей на практиці ігнорують правила пожежної безпеки і згадують про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому під час чергових подвірних обходів в селі Литвинівка учасники профілактичного рейду особливу увагу приділили навчанням населення правил влаштування та експлуатації пічного опалення, газових й електропобутових приладів. Під час відпрацювання житлового сектору рятувальники та волонтери відвідали більше 20 домоволодінь, з десятками громадян були проведені інструктажі з питань дотримання правил безпеки у побуті та роздані тематичні пам’ятки та листівки.

– Важливо пам’ятати, що пожежна безпека – це не кінцевий результат, а постійний процес. Профілактично-роз’яснювальна робота систематично проводиться в усіх населених пунктах району. Подібні рейди позитивно впливають на свідомість громадян, привертаючи їх увагу примушують громадян відповідальніше ставитися до забезпечення пожежної безпеки власних помешкань. Людське життя є найбільшою цінністю, тож мінімізувати кількість загорянь у житловому секторі та зробити життя громадян по-справжньому безпечним – одне з головних завдань рятувальників, – зауважив начальник Жашківського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області Руслан Бішук.

Джерело: ДСНС України

Написати коментар