Призначений гітлерівцями староста села на Жашківщині брав на поруки комуністів і комсомольців

Слідчий старший лейтенант Бікмаєв бризкав слиною: “За тобою шибениця плаче! Німецький холуй, запроданець. Списки мешканців села складав? Складав! Списки комсомольців-комуністів? Передавав!”
Відповідь, яку він почув, його не заспокоїла. А от нас може здивувати: “Так, я списки складав і передавав, але коли б я не склав, то склали б інші. До того ж, облік селян вівся ще до війни. Але поясніть мені, як так сталося, що всі забрані за моїми списками були наступного дня відпущені? Справа в тім, що за кожного я поручився, кожному дав такі довідки, які сприяли їх звільненню з-під арешту”.

Як не лютував слідчий, якими б кричущими фактами не був наповнений обвинувальний висновок, військовий трибунал на клопотання громади змушений був констатувати, що Дорофій Бондаренко, вибраний старостою села Сорокотяга Жашківського району, за свідоме ухиляння від виконання розпоряджень влади тричі заарештовувався на сім днів і утримувався в карцері. В період своєї діяльності допомагав населенню, зокрема солдаткам і багатодітним, продуктами харчування, переховував командирів Червоної армії, видавав позитивні характеристики на заарештованих, і на цих підставах їх звільняли, всіляко допомагав військовополоненим. Був пов’язаний з партизанами. І, в результаті, військовий трибунал змушений був 2 вересня 1944 року кримінальну справу припинити, а Дорофія Семеновича з-під варти звільнити!

Джерело: “Прес-Центр

Написати коментар