Підтримка та розвиток волонтерського руху в районі

Минулого тижня в Жашкові відбулося чергове засідання координаційної ради з підтримки та розвитку волонтерського руху в районі, яке відкрила заступник голови райдержадміністрації, голова координаційної ради О.В.Палій. Вона, зокрема, зазначила, що робота волонтерів повинна бути організована ефективна і вестися професійно. Волонтерами може виконуватись будь-яка робота, адже волонтер – це не тільки помічник, чи соціальний працівник, що піклується про оточуючих, він може бути вчителем, фахівцем з комп’ютерів, політиком, інженером або дизайнером.

Найактивнішими волонтерами в Жашківському районі є учні місцевого профтехучилища №38, на базі якого із 2004 року у рамках учнівського комітету «Темп» створено постійно діючий волонтерський загін «Милосердя», який об’єднує понад 150 учнів. При цьому загоні діє програма, яка розрахована на молодь 15 – 18 років, мета якої: надати учнівській молоді поняття про милосердя, добро, піклування про молодь з незахищених верств населення та певних категорій, про допомогу людям похилого віку, одиноким, вдовам, ветеранам ВВВ, ветеранам афганської війни та жертвам голодомору 32 – 33 років тощо. Це й отримання молоддю базових знань з теорії формування здорового способу життя, впровадження основ соціальних навичок.

Велику роботу волонтерського руху в районі виконують працівники територіального центру, заступник директора якого Г.І.Орлівська відзначила:
«У народі говорять, що найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим, милосердним, чуйним. Доброта і чуйність, щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити у горі й біді, втішити самотню людину, захистити її від тяжкої самотності – це і є основним напрямком роботи волонтерів».

Досвідом з волонтерського руху поділилися заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Ф.В.Крамаренко та сільські голови.

Підбиваючи підсумки, членами ради прийнято рішення до Дня волонтерського руху провести заходи та визначити «Волонтера року», а також визначити перспективи роботи на 2012 рік.

За інформацією сектору з питань внутрішньої політики,
зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації
апарату Жашківської райдержадміністрації

Написати коментар