Жителі Жашківщини хто чим може допомагає захисникам України

Жителі Жашківщини хто чим може допомагає захисникам УкраїниВ умовах війни на Сході багато простих жителів Жашківського району стали волонтерами і в міру своїх можностей передають солдатам продукти харчування, теплі речі, обладнання, кошти для придбання військового одягу, амуніції та приборів. Всіх перерахувати неможливо, але назвемо деякі значимі приклади.

Так, із метою економії коштів трудовий колектив Жашківського територіального центру соціального обслуговування одним із перших розпочав виготовляти маскувальні сітки. Спочатку це були вироби зеленого кольору, а зараз – білого. Готові сітки вже доставлені солдатам, крім цього, працівники центру неодноразово збирали та передавали в АТО речі, для іменинників замовляли великі солодкі торти, що були спечені з любов’ю та повагою. Наразі розпочато пошив теплих валянків.

Жашківчани на АТОІдею виготовлення маскувальних сіток перейняли учні шкіл м. Жашкова та ПТУ-38, а у профтехучилищі ще й зібрали продукти харчування, засоби гігієни, зробили листівки та обереги, виготовили власноруч буржуйки. Все це волонтери доставили в зону бойових дій.

Голова районної організації Товариство Червоного Хреста Володимир Жуковський та педагогічні колективи всіх шкіл міста та сіл Конельські Хутори, Сорокотяга, Скибин, Кривчунка, Острожани передали продукти харчування та малюнки. А на кошти від батьків учнів Жашківської спеціалізованої школи № 1 придбано дорогий міношукач американського виробництва і передано нашому земляку – саперу 24 механізованої бригади Сергію Тертер’яну. Першокласники ж цієї школи своїми маленькими ручками виготовили голубів Миру, якими воїни обклеїли БМП (бойові машини піхоти) 128 окремої гірсько-піхотної бригади спеціального призначення.

Вразила 78-річна жителька с. Пугачівка Валентина Захарова, що зв’язала 12 пар теплих носків і написала листа захисникам із теплими побажаннями (не все оцінюється в грошах, головне – повага і бажання допомогти в міру своєї можливості. Довголіття Валентині Андріївні!).

Приклад душевної щирості показали депутати районної ради Катерина Ковтун та Меланія Грубась, які разом із членами своїх родин та продавцями ринку, що біля кінотеатру «Космос», постійно поповнюють телефонні рахунки учасникам АТО.

Фермер із с. Соколівка Андрій Костров передав для солдатів більше тонни капусти, з неї Галина Якименко та Катерина Волошина виготовляють сухі борщові набори й інші страви довгого зберігання.

Жашківчани на АТО допомогаЖертвують чималі власні кошти на придбання необхідних лікарських засобів та індивідуальних медичних аптечок лікарі Жашківської центральної районної лікарні на чолі з головним лікарем Ігорем Мельником. Військові вже отримали від них набір хірургічного обладнання та інструменти для надання допомоги в польових умовах.

Вся робота зі збору матеріальної допомоги воїнам АТО була б недоцільною без волонтерів, які, ризикуючи життям та здоров’ям, особисто доставляють необхідну допомогу в зону бойових дій. Це Роман Дерега, Галина Якименко, Олег Майструк, Леонід Кравченко, Олег Кукла.

Джерело: Черкаська обласна державна адміністрація

Написати коментар