Мітинг-реквієм до дня аварії на Чорнобильській АЕС

Мітинг-реквієм до дня аварії на Чорнобильській АЕС26 квітня на території меморіалу пам’яті відбувся мітинг-реквієм до дня аварії на Чорнобильській АЕС. Вже 27 років поспіль ми згадуємо найбільшу техногенну та екологічну катастрофу сучасності, яка змінила екологічне середовище та світогляд усього світу. Пом’янути загиблих та подякувати ліквідаторам на ЧАЕС прийшли заступник голови Жашківської РДА Валентина Савицька, голова районної громадської організації «Союз Чорнобиля» Володимир Садовський, представники установ, організацій, а також мешканці міста.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі.

«Своїм першочерговим завданням влада району вважає надання гідної дієвої допомоги усім і кожному, хто з честю прийняв суворий виклик Чорнобильській трагедії, забезпечення достойного вшанування життєвого подвигу патріотів-чорнобильців. Ми вшановуємо тих, хто не шкодуючи власного здоров’я, самовіддано виконав свій громадянський обов’язок. Ми шануємо кожного, хто сьогодні продовжує працювати на користь рідного краю в ім’я майбутнього наших дітей», – зазначила заступник голови Жашківської РДА Валентина Миколаївна.

Швець Василь Якович (чорнобилець-ліквідатор) повідав присутнім про ті тяжкі для населення дні, розповів особисту історію і наголосив, що ми маємо пам’ятати про Чорнобиль та робити все, щоб більше в жодній частині світу не повторилася ядерна катастрофа.

Наприкінці мітингу до пам’ятника були покладені квіти та запалено свічки як знак вшанування пам’яті та героїчного подвигу загиблих від Чорнобильської трагедії.

Джерело: Жашківська районна рада

Написати коментар