Готуйтесь до новорічних свят без шкоди природі
Жоден Новий рік у нашій країні не обходиться без ялинки. Ялинка – головний атрибут Нового року.
Щороку, за офіційною статистикою, до новорічних свят, в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни, ялинки і ялиці. Ще сотні тисяч дерев варварським способом позбавляються верхівки. Такою кількістю лісових культур можна засадити сотні гектарів лісу щороку. При тому, що 1га ялинового лісу забезпечує річну потребу людини у кисні.
У багатьох сучасних країнах Європи і світу вже відмовилися від використання живих ялинок, натомість використовуються якісно зроблені штучні ялинки.
На жаль, сьогодні далеко не всі українці готові залишитися без аромату хвої у новорічну ніч.
Як наслідок, вже на наступний ранок після новорічної ночі на смітниках з’являються перші жертви людського егоїзму й екологічної безграмотності. Проте вже багато хто з «екологічно підкованих» громадян обмежуються сосновими або ялиновими гілками або красиво сформованими з маленьких хвойних гілочок деревцями, які продаються на базарах до свят. Дехто купує у квіткових магазинах араукарії, які дуже схожі на ялинки. Їх можна красиво прибрати крихітними кульками, дощиком. Загалом, є багато варіантів прикрасити своє житло до Нового року, не заподіюючи шкоди природі.
Якщо Ви все ж вирішили прикрасити свою оселю живою ялинкою, зверніть увагу, чи мають торговці документи на реалізацію ялинок та чи наявне на кінчику стовбура дерева клеймо, яке свідчить про те, що зрізана ялинка не є продуктом браконьєрської діяльності.
Що ж стосується дерев, добутих браконьєрами, то про це немає сенсу особливо розповідати. Люди вважають, що можуть собі дозволити піти до лісу і вирубати дерево. Дехто робить це для себе, а дехто і на продаж. Так, нерідко, міліція затримує браконьєрів із сотнями дерев, отриманих у результаті самовільних порубок. Поширене й інше, не менш жахливе явище, коли браконьєрський промисел новорічних ялинок розгортають не у молодих посадках, а у стиглому лісі. Тоді браконьєри спилюють верхівки дорослих дерев, щоб продати їх під виглядом молодих ялинок. Інколи для того, щоб спиляти верхівку, спилюють все дерево, а вже потім відділяють від нього вершину крони.
За самовільні порубки чинне законодавство передбачає адміністративну відповідальність у декілька сотень гривень штрафу, додатково сплачується збиток, завданий державі, який може сягати декілька тисяч гривень в залежності від віку дерева.
Крім того, ялинки на ялинкових базарах цілком можуть бути привезеними з Чорнобильської зони відчуження. Це дуже імовірно, адже саме з Чорнобильської зони починається неймовірно велика зона Полісся, що тягнеться за межі України на територію Білорусі. І саме тут практично немає ніякої охорони, свідків, лісників, хто міг би завадити здійснити незаконну порубку.
Тож готуючись до новорічних свят обміркуйте, який є оптимальний варіант прикрасити своє житло, не завдаючи шкоди ні природі, ні собі.
навколишнього природного середовища
в Черкаській області