Звернення Головного управління МНС України в Черкаській області

Звернення Головного управління МНС України в Черкаській області
Шановні громадяни! Сьогодні спека в Україні побила рекорд 73-річної давнини зафіксований у 1937 році За такої погоди збільшується вірогідність виникнення лісових торф’яних пожеж.

З початку року в Україні ліс горів півтори тисячі разів, вогнем знищено 500 га лісу, зокрема на Черкащині сталося 137 пожеж. Внаслідок цього знищено 44 гектари лісу, область зазнала збитків у розмірі 78 тисяч гривень.

В аномально спекотні дні збереженість зеленої зони залежить від поведінки людей та повного розуміння ситуації. Нажаль, основним винуватцем лісових пожеж є людина, (згідно зі статистикою з вини населення щорічно виникає 96-98% лісових пожеж). А причини прості, необережне поводження з вогнем з боку громадян, безтурботне ставлення до лісових багатств, випалювання стерні та сміття, проведення вогняних робіт на сільгоспугіддях поруч із лісовими масивами.

У зв’язку з високою пожежною небезпекою, обумовленою тривалою аномальною спекою, та з метою запобігання виникненню пожеж Головне управління звертається за допомогою та підтримкою до усіх мешканців області а також до представників громадських та екологічних організацій.

Ми просимо активно долучитися до проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо відвідування лісів у пожежонебезпечних регіонах, в’їзду машин до лісових масивів та стоянок уздовж лісосмуг, заборони випалювання бур’янів, стерні, смітників. Ми просимо залучити волонтерів для патрулювання усіх пожежонебезпечних об’єктів, донести проблеми протипожежного захисту лісових масивів та торфовищ до кожного, будь то рідні, друзі, близькі або знайомі. Сьогодні, на перше місце крім роз’яснювальної роботи виходить також діяльність спрямована на виявлення та ліквідацію загорянь на ранніх стадіях.

Головне управління просить у разі виявлення осередків займання, невідкладно повідомляти чергового оперативного штабу Головного управління за номером «101».

Написати коментар