Жашківщина відзначила ювілей Великого Кобзаря

Жашківщина відзначила ювілей Великого КобзаряУкраїнський народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня 2014 року весь світ відзначає 200-річчя з дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка. Урочистості з нагоди ювілею Кобзаря відбулися у місті Жашкові. Мітинг розпочався з покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, до якого долучились представники районної та міської влади, керівники та колективи підприємств, установ та громадськість району.

Із вітальним словом до присутніх з цим визначним ювілеєм звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Петро Синчак, де зазначив, що ім’я Тараса Шевченка святе для кожного українця. Ця людина залишила нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Місія Тараса Шевченка якраз і полягала в тому, що він дав українському народу те, що об’єднує і згуртовує нас.

Він зберіг, розвинув наше слово. Найбільша слава для кожного краю, для жителів країни — це творити загальнолюдське: завдяки Шевченкові скарби української душі немов повною річкою влилися в загальний потік людської культури, що своїми хвилями пливе назустріч світлому майбутньому. У його творах відображена історія і душа українського народу.

Великий пророк дивиться з вічності на рідний народ, дивиться в душу кожному з нас і в слові його воскресає Україна.

Джерело: Жашківська районна державна адміністрація

Написати коментар