З безробітних у бізнесмени

З безробітних у бізнесмениДодає значні можливості розширення обсягу ефективної зайнятості — залучення безробітних до підприємництва. У Жашківському районі, де кількість вільних робочих місць для працевлаштування за наймом обмежена, підприємництво і самозайнятість можуть бути єдиним засобом гідної зайнятості. З метою підтримки підприємницьких ініціатив сільських мешканців служба зайнятості здійснює їх навчання на курсах підвищення кваліфікації за напрямом «Підприємництво та бізнес-планування».

Протягом січня–серпня 2013 року 16 осіб, (з них 7 — молодь у віці до 35 років) які пройшли навчання з основ підприємницької діяльності отримали одноразово допомогу по безробіттю та поновили ряди приватних підприємців району. Таким чином, шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності створено 16 нових робочих місць. На виплату одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття було використано 170 тис. 430 грн..

09.09.2013 році в центрі зайнятості пройшов захист бізнес – планів безробітних, які пройшли навчання у вересні. На іспиті були присутні викладачі навчального закладу ТОВ „Центр знань” , спеціалісти районного центру зайнятості. Заслухали бізнес-плани 7 безробітних, які планують започаткувати власну справу і вирішити проблему власної зайнятості. Всі проекти виявилися цікавими і перспективними. Серед них були такі теми бізнес–планів: «Торгівля продуктами харчування», «Реалізація елітних сортів кави та чаю», «Торгівля м’ясопродуктами на ринку», «Роздрібна торгівля жіночим одягом», «Надання послуг оздоровчо-лікувального та профілактичного масажу».

Працівниками центру зайнятості постійно проводиться роз’яснювальна робота націлена на самозайнятість безробітних, в районному центрі зайнятості діє консультаційний пункт для осіб, що потребують консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, де було надано 16 індивідуальних консультацій.

Джерело: Жашківська районна рада

Написати коментар