Як себе захистити від спеки

Після того, як ртутний стовпчик долає 30 градусну відмітку, кожній людині варто подбати про те, щоб запобігти тепловому або сонячному удару.
Групи ризику:
Особливо страждають від підвищення температури люди:

  • з серцево-судинними захворюваннями (у них спека може спровокувати серцевий напад, іноді зі смертельним наслідком),
  • легеневими захворюваннями (дефіцит кисню в розпеченому повітрі нерідко стає причиною задишки або приступу астми)
  • маленькі діти (їх механізми терморегуляції ще недосконалі, з-за чого вони переносять спеку значно важче, ніж дорослі).

Крім того, треба поберегтися тим, у кого є будь-яке гостре захворювання , особливо якщо воно супроводжується підвищенням температури.

Якщо ви не належите до груп ризику, то найбільша неприємність, яку можна чекати від спеки, — сонячний та тепловий удари.
Сонячний удар – розвивається у відповідь на пряму дію сонячних променів на голову, тепловий удар – від загальної спеки та перегріву. Кожен з цих станів супроводжується порушенням водно-електролітного балансу і розладами кровообігу. Але симптоми при них однакові – це різка загальна слабкість, загальмованість, головний біль, запаморочення та шум у вухах.

Що робити?
Якщо ви бачите людину з ознаками теплового або сонячного удару, відведіть його в тінь, на місце де є вітерець, роздягніть його, дайте випити холодної води і покладіть холодний компрес на голову.

ГУМНС

Написати коментар