Свято маленької родини: Червонокутській школі № 1 — 50 років!

Червонокутська школа № 1
Є школа, є село — цю прописну істину наразі цитують провідні телеканали і видання центральних органів влади. Питання оптимізації, реорганізації та соціально-економічного захисту учительства, якими рясніють заголовки у ЗМІ, дедалі менше цікавлять основних дійових осіб цього процесу, які частіше за все закривають очі на чорно-білі статті і просто виконують свою улюблену роботу — навчають, виховують, передають мудрість поколінь. читати далі

На початку травня невелика родина Березинської середньої школи святкує славний ювілей – 50 років! І саме у такі хвилини на перший план виходять нетлінні цінності — любов до малої Батьківщини, свого краю, дому, школи, яка дала «щасливий квиток» у життя.

Село Червоний Кут має понад двохсотлітню історію, проте школа була у ньому не завжди. Спочатку — трикласна, де викладали церковні діячі. А у далекому 1898 році при Березинському цукровому заводі, побудованим польськими поміщиками, була заснована земська початкова школа, де здобували освіту сільські діти.

Школа Червоний кут

Офіційна історія навчального закладу розпочалася з 1961 року, коли у приміщенні колишньої заводської контори відкрили Березинську середню школу.

Перший випуск 10-го класу відбувся в 1964 році, адже вже тоді у старші класи ходили діти з ближніх сіл – Нової Греблі, Кислина, Кутів.

Нині Червонокутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Жашківської районної ради Черкаської області — це дружня родина учнів та педагогів, яка, продовжуючи традиції, навчає і виховує учнів, готує їх до дорослого життя.

За піввікову історію школа навчила й виховала понад 1800 учнів. Серед випускників Березинської школи багато відомих у професійних колах працівників аграрної сфери, педагогів, інженерів, лікарів, політиків, кореспондентів, музикантів та громадських діячів. Але справжньою гордістю школи є Володимир Луговий полковник повітрянодесантних військ Російської Федерації та Олег Винник співак Німецької опери.

Володимир Луговий закінчив Березинську школу у 1980 р., а після закінчення Київського суворовського і Рязанського повітряно-десантного училищ, начальник Рязанського вищого повітряно-десантного командного училища ім. генерала армії В.Ф. Маргелова. Учасник багатьох «Парадів Перемоги» на Червоній площі в Москві. Нагороджений «Орденом мужності».

Олег Винник закінчивши Березинську школу у 1990 р., навчався у Канівському училищі культури. Згодом працював у Черкаській обласній філармонії. Сьогодні є першим іноземним оперним співаком, який став найкращим Жан-Вальжаном за останні 20 років історії оперної музики Німеччини.

Олег зірка європейських мюзиклів, автор україномовних та російськомовних альбомів. Має в своєму творчому доробку музичні кліпи, які займають перші місця на радіо та телебаченні. Але не забуває про рідну школу і приїздить, коли має можливість.

Сільська школа — вона завжди була і є особливою. І як би не змінювалося життя, які б нові пріоритети не з’являлися в ньому, проте саме на селі вчитель завжди був і залишається у великій повазі як серед дітей, так і серед дорослих. Мабуть, через те, що саме ці щирі, прості люди-хлібороби завдяки своїй життєвій мудрості, як ніхто розуміють, наскільки важливими і дорогими є ті зернятка знань та людяності, які засівають вчителі у дитячі серця, за що їм щира подяка і шана.

Зі святом, рідна школо! Спасибі наставникам-учителям!

З шаною
Інна Журавель,
випускниця школи 1999 року

Написати коментар