Поштова естафета «Черкащина — серце України»

Поштова естафета «Черкащина — серце України»Поштова естафета «Черкащина — серце України», присвячена 60-річчю утворення Черкаської області, 70-річчю визволення Черкащини від фашистських загарбників, 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, ініційована Черкаським земляцтвом «Шевченків край» у м.Києві, розпочалась 14 грудня 2013 у м.Черкаси у день 70-річчя визволення міста від фашистських загарбників.

15 грудня поштова естафета завітала на Жашківщину. Заступник голови районної державної адміністрації Валентина Савицька привітала організаторів та гостей естафети Олександра Канівця, Івана Винарчука, поетесу Зою Ружин.

Естафета розпочались презентацією філателістичної виставки, створеної за результатами проведення поштової естафети “Останній шлях Кобзаря”, яка проходила 8 — 22 травня 2011 року з міста Санкт-Петербурга до міста Канева з нагоди 150-річчя перепоховання славного генія України Т.Г.Шевченка.

У рамках проведення заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку в м. Жашкові, пам’ятного знаку І-їй окремій Чехословацькій бригаді першого Українського фронту у с. Бузівка, пам’ятників воїнам-односельцям Великої Вітчизняної війни у селах Соколівка, Конельська Попівка, Конельські Хутори. У маршрут поштової естафети увійшла пам’ятка архітектури – Православна церква св. Дмитрія Солунського у селі Конельські Хутори. В усіх населених пунктах естафету зустрічали представники місцевих громад, учні загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою відображення проходження поштової естафети надіслані листи в різні куточки України з населених пунктів Жашківщини. Для листів спеціально виготовлені поштові конверти, марки із зображеннями гербів міста та району, визначних місць, видатних людей.

Після проходження поштової естафети усіма містами і районами Черкащини надіслані листи увійдуть у філателістичну виставку “Черкащина – серце України”, яка буде передана на довічне зберігання до Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Поштова естафета «Черкащина — серце України» Поштова естафета «Черкащина — серце України»
Джерело: Жашківська районна державна адміністрація

Написати коментар