На Жашківщині пройшов семінар – навчання із сільськими головами та секретарями сільських рад

Жашків - семінар16 січня в сесійній залі районної ради за участю голови районної ради Миколи Кльоца, міського голови Ігоря Цибровського, першого заступника голови РДА Петра Синчака відбувся семінар – навчання із сільськими головами та секретарями сільських рад щодо обговорення змін в пенсійному, податковому законодавстві та особливостей формування місцевих бюджетів з 1 січня 2015 року.

Інформуючи про зміни в податковому законодавстві з 1 січня 2015 року, заступник начальника-начальник Жашківського відділення Уманської ОДПІ Марина Акулінічева зазначила, що запроваджений новий податок на нежитлову нерухомість. Крім того, ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування (24 грн.). Крім цього, запроваджений новий податок – транспортний, який справляється у фіксованій сумі в розмірі 25000 грн. щорічно з легкових автомобілів з ємністю двигуна понад 3000 куб. см., які використовувались до 5 років. Також з 1 січня набули чинності зміни до Податкового кодексу України, що передбачають зниження порогу для оподаткування пенсій або щомісячного довічного грошового утримання з 10 тис. грн. до трьох мінімальних заробітних плат, у 2015 році це – 3 654 грн. на місяць. При цьому, оподаткуванню підлягає виключно сума перевищення, а не сума всієї пенсії.

Начальник управління Пенсійного фонду в Жашківському районі Едуард Ружицький доповів, що відтепер членам сімей військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які загинули (померли) при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї (до 01.01.2015 пенсію призначали у розмірі по 40 % на кожного утриманця).

Про формування місцевих бюджетів присутніх проінформувала начальник фінансового управління Жашківської РДА Галина Загребельна.
Під час доповіді Галини Іванівни присутні представники органів місцевого самоврядування та районної державної адміністрації отримали відповіді на свої запитання, які стосувалися проблемних питань формування місцевих бюджетів.

Також до присутніх звернувся тимчасово виконуючий обовязки військового комісара Жашківсько – Маньківського обєднаного військового комісаріату Микола Цимбал по питанню організації та проведення чергової хвилі часткової мобілізації та сроки її проведення, згідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Перший етап розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів, другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап почнеться з червня і також продовжиться упродовж 60 днів. У рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил будуть призвані танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв’язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного захисту. Зокрема наголосив на необхідності залучення голів та депутатів міськсільвиконкомів щодо оповіщення військовозобов’язаних та про притягнення їх до адміністративної чи кримінальної відповідальності у разі їх відмови від мобілізації.

Джерело: Жашківська районна рада

Написати коментар