Як обласна влада боролася із «ганебним явищем»
За півроку діяльності нового губернатора боротьба із заборгованістю з виплати заробітної плати і робота над підвищенням її рівня в Черкаській області окремими керівниками структур подекуди нагадували боротьбу Дон Кіхота з повітряними млинами, а подекуди – і Котигорошка зі Змієм Гориничем, під час якого і голови летіли – зі своїх посад, і потрібні важелі впливу знаходились.
Про досягнуті результати роботи губернатор області Сергій Тулуб прозвітував 7 жовтня на виїзному засідання колегії облдержадміністрації у Жашкові.
– Що ми зробили в цьому році в цьому напрямку? Середньомісячна заробітна плата зросла на 22% за 5 місяців і становила більше 1800 грн. Ми були з вами на одному з останніх місць в Україні, і сьогодні, на жаль, рівень зарплати ще дуже низький. Друге питання – складова. Ціна праці в собівартості – всього 8–10%! На майбутній рік треба її збільшити вдвічі. Запишіть, будь ласка! – строго заявив керівникам облструктур очільник області.
Сергій Борисович зауважив, що на 20 тисяч осіб зменшилась черга в обласному центрі зайнятості, а заборгованість із заробітної плати за цей період зменшилася майже на 25% і на 1 жовтня становила 20,3 млн грн. В тому числі на економічно активних підприємствах вона зменшилась до 6,7 млн грн., або на 53%. А кількість працівників, які отримують заробітну плату менше прожиткового мінімуму, зменшилась з 9,6% до 8,9%. “Але 8,9%… Це ганебне явище. Треба зменшити цей показник, і це буде конкретний вклад в боротьбу з бідністю”, – підкреслив губернатор.
Як зазначив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА Сергій Голобородько, станом на 1 жовтня ще в 9 регіонах області, а це 5 міст обласного підпорядкування і 4 райони, є борг із зарплати на 25 економічно активних підприємствах. За видами економічної діяльності найбільше затримують зарплату своїм працівникам підприємства будівельної галузі і промисловості.
Основними причинами несвоєчасної виплати, на думку пана Голобородька, є недоречні виправдовування деяких керівників регіонів і підприємств, які не слідують ані дорученням Президента, ані постановам Уряду чи рішенням колегій ОДА.
– Навіть правоохоронні органи в нас ніхто не слухає! – обурено заявив голова Державної податкової адміністрації в Черкаській області Петро Хукаленко. – Передача матеріалів про боржників на розгляд правоохоронців дають максимум 30-40% ефективності…
За недостатню роботу щодо вирішення питання зарплати отримав на горіхи від губернатора не один керівник обласних структур і підприємств. На їхні стислі відповіді “Ми працюємо” Сергій Борисович дуже різко реагував і суворо відповідав: “Працювати будете в іншому місці. Я хочу чути не “ми працюємо”, а “ми вирішуємо”.
Найбільше уваги дісталося Ватутінському м’ясокомбінату, який заборгував своїм працівникам 1 млн 400 тис. грн. Через відсутність керівника підприємства на колегії (а його, як і всіх керівників, скованих однією проблемою, на колегію запросили) довелося приймати “удар” головному інженерові підприємства, який до того ж повідомив, що обсяг реалізації м’ясокомбінату – 33 млн грн. за рік.
– Я хотів би побачити очі директора. І ви не могли погасити заборгованість? – здивувався губернатор. – А у вас, – звернувся вже до прокурора Звенигородського району Володимира Шевченка, – є термін до кінця цього місяця погасити повністю заборгованість по м’ясокомбінату. Вирішення цього питання – під вашу персональну відповідальність. А керівникові передайте привіт. Він попав. Ну, в список боржників. Ви зрозуміли?..
Джерело: “Прес-Центр“