«16 днів проти насильства» на Жашківщині

«16 днів проти насильства» на ЖашківщиніУ районі в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня, проводяться ігрові програми для учнівської молоді, тренінгові заняття під назвою «Чи знаєш свої права?», конкурси творчих робіт, малюнків, плакатів на тему «Життя без насильства», засідання правознавчого клубу «Право плюс», виходять тематичні газети, усні журнали «Розвиток у сучасній молоді культури толерантності». Мета цих заходів – привернути увагу громадськості до актуальних проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності із зазначених проблем, активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, установ та організацій різних форм власності з викорінення домашнього насильства, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

До проведення просвітницько-інформаційних заходів залучаються представники РВ УМВС України в Черкаській області, керівники структурних підрозділів та служб райдержадміністрації, районні ЗМІ, батьки, вчителі, громадськість.

Адже органам влади поставлене завдання не тільки забезпечувати права дитини, а й захищати її, розуміти не тільки фінансові обов’язки по відношенню до дітей, а й виконувати, забезпечувати, охороняти немайнові особисті права дитини: поважати і враховувати думку юного громадянина, забезпечувати найвищі інтереси підростаючого покоління в усіх питаннях, які його стосуються.

А 28 листопада 2013 року в Будинку дитячої та юнацької творчості для соціальних педагогів та психологів загальноосвітніх шкіл проведено засідання круглого столу «Як попередити насильство в сім’ї».
Усвідомлення школою важливості проблеми домашнього деспотизму дозволяє проводити профілактичну роботу як серед батьків, так і серед дітей, навчаючи їх будувати стосунки між людьми та вирішувати конфлікти без застосування сили.

«Не можна переоцінити шкоду, якої завдає дитині насильство в сім’ї. Незалежно від того, чи є дитина сама об’єктом насильства, чи є вона свідком насильства над близькими, дитина одержує важкі психологічні травми, стає пригніченою, боязкою, замкненою, невпевненою у собі. Саме вчитель є першою людиною, яка може помітити стан дитини, запідозрити, що вона страждає від домашніх негараздів», – зазначила головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Троценко.

В ході засідання обговорено ряд важливих питань: аналіз законодавчих та нормативно-правових актів в частині попередження насильства в сім’ї, повноваження інспекторів кримінальної міліції у справах дітей та органів опіки та піклування служби у справах дітей РДА про взяття сімей, що потерпають від домашнього насилля, під соціальний супровід.

Джерело: Жашківська райдержадміністрація

Написати коментар