Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я

Жашків. Зелений Ріг. Василь Миколайович Лихопій

Жашківщина – край справжніх талантів. У цьому легко впевнитись, завітавши на подвір’я до Василя Миколайовича Лихопія. 69-річний народний митець знаний не лише у своєму рідному Зеленому Розі, а й далеко за його межами.

Художній талант у чоловіка прокинувся ще у юному віці, коли він вступив до Лубенського лісного технікуму. Згодом, під час служби на воєнно-морському флоті Василь Миколайович не забував про живопис, намагався знайти будь-яку вільну хвилинку для творчості. Пізніше життя занесло на Галичину, де наш земляк і пропрацював усе життя педагогом у системі ДТСААФу.

Весь цей час Василь Миколайович тужив за своєю маленькою батьківщиною, саме тому, ледь вийшовши на пенсію, взяв квиток для себе й дружини і повернувся до Зеленого Рогу. Тепер село може пишатись своїм сусідом, адже Василь Лихопій – не лише живописець, а й столяр, який майструє безліч прекрасних меблів. Та більше всього вражають саме картини, які розміщені просто на стінах хати, на паркані майстра:

«Малюю я швидко. Найдовше лагодив ось цю – з давньогрецьким сюжетом. Почав 1 січня, а готова вона була уже 14-го. А решта – ті, які менші за розміром – за 1-2 дні, отож, темп напружений. За основу беру деревоволокнисте полотно, фарби – прості фасадні. Масляні не підходять, адже картини на вулиці, ледь дощ – і від них нічого не лишиться. Та погода, все ж, робить свою справу. Життя моїх малюнків – близько 2 років, але фантазія – невичерпна. Тому є уже безліч нових задумів».

Ледь не кожен день до Василя Миколайовича приїжджають туристи, батьки привозять своїх дітей, аби ті подивились на галерею просто неба. На щастя, вихідних у ній немає, отож, завітайте і Ви!

Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я Жашківчанин прикрасив картинами все своє подвір’я

Один коментар

Написати коментар