«Ми вижили і перемогли, бо сильні духом…»

Ветеран партизанського руху Василь Данилович Габр20 вересня у Жашківському районі відбулось урочисте покладання квітів до Меморіалу Слави головою райдержадміністрації Сергієм Дорошенком, заступником голови районної ради Віктором Закаблуковським та голова рацонної ветеранської організації Рена Горенко. По завершенню керівники району відвідали ветерана партизанського руху Василя Даниловича Габра, вручили керамічний виріб (тарілку) та буклет виготовлений до 60-річчя створення області та 90-річчя створення району, продуктовий набір. Партизан розповів свою історію бойової слави. Сергій Васильович подякував «…за те, що відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму». Цього ж дня відбулась зустріч із вдовою ветерана партизанського руху Ганнy Климівну Шилюк, яка проживає у с.Бузівка.

В навчальних закладах району проведено виховні години під час яких вчителі розповідали учням історію партизанського руху, дехто навіть, ділився спогадами дідів, які пройшли випробування війни.

З метою патріотичного виховання молоді та підростаючого покоління, на допомогу вивчення історії рідного краю, до Дня партизанської слави в бібліотечній системі району проведено цикл заходів: історичні години («Партизанський рух на Україні: 1941-1944 роки», «Партизанськими стежками Черкащини», «Події і дні, яких не забути», «Партизанськими стежками Холодного Яру»), години мужності («Ми вижили і перемогли, бо були сильні духом…», «Їм живим і полеглим доземно вклоняється Вітчизна»), години інтерактивного спілкування («Правда про війну: розповідають пожовклі фотографії», «Вони захищали рідну землю», «Це потрібно не мертвим. Це потрібно живим»), оформлено книжкові виставки, тематичні полички («Партизанський рух: історична пам’ять», «Роки звитяги і мужності», «Шляхами партизанської слави»), проведено огляди літератури («Сильні духом», «Подвиг партизан в художній літературі».

Працівники територіального центру та управління соціального захисту населення провели обстеження умов проживання ветерана та вдови ветерана, здійснено заходи щодо поліпшення їх соціально-побутового обслуговування.

Проведено огляд місць військових поховань, пам’ятників, пам’ятних знаків, братських могил району здійснено необхідні заходи щодо їх благоустрою.

В районній газеті «Жашківщина», по місцевому радіомовленню та телебаченню висвітлено сторінки історії підпільно-партизанського руху у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Джерело: Жашківська районна рада

Написати коментар