Богдан Сенчуков зробив трактор із сірників

Богдан Сенчуков зробив трактор із сірників
фото: Ірина Патлатюк

20-річний Богдан робить із сірників гітару у повну величину. У колекції Богдана є сірникова Ейфелева вежа, гармошка, два кораблі, трактор з бороною.

Гітару тяжко робити у тих місцях, де заокруглення в інструмента. Я укріпив усе, щоб струни порошка не повиривали. Ще поставлю колки. Струни взяв звичайні, пробував грати — гітара звучить. Ще дороблю деко і буде готова. Сірники склеюю у два шари. Зовнішній — сірники клею поздовж, а внутрішній шар — сірники йдуть упоперек. Гриф зробив дерев’яний, як у звичайній гітарі. Якби він був із сірників, то струни його просто поламали б.

Вироби із сірників хлопець почав робити шість років тому. Перший виріб — корабель — подарував дідусеві.

Я закінчував дев’ятий клас, були екзамени, — розповідає Богдан Сенчуков.

Щоб заспокоїти нерви, почав робити із сірників корабля. Мама казала, щоб не займався цим, а вчив. Але я продовжував майструвати.

Він живе з батьками. У родині ще є дві менші доньки, які навчаються у школі. Хлопець закінчив місцеве ПТУ. Батько відомий у місті чоботар, має свою майстерню з ремонту взуття. Богдан працює з ним у майстерні. На один виріб із сірників витрачає від кількох місяців до року. Щодня працює від 15 хв. до кількох годин.

Найдовше роблю Ейфелеву вежу. Три роки її не можу закінчити. Придумав, як має бути далі, а руки не доходять. Гармошку зробив за кілька місяців. Гітару в лютому почав, мене це захопило. Інтернету у нас немає дома, користуюся ним рідко. Тому всі вироби в мене оригінальні. Я нікого не повторюю. Гармошку зробив, щоб порадувати Івана Івановича Сухого — засновника музею гармоні, відомого музиканта.

Креслень чи схем Богдан не робить. Усе тримає в голові. Схематично може накреслити виріб на папері. Скільки піде сірників, не рахує до початку роботи. На гітару вже витратив 13,5 тис., а на Ейфелеву вежу — 2 тис. Клей радить використовувати як для чобіт.

Продавці дивуються, коли купую багато сірників. Беру балабановські. Вони добре поколені, чисті, світлі.

Ірина ПАТЛАТЮК
Gazeta.ua

Написати коментар