Паперовий світ Тараса Крамаренка
Жашківчанин Тарас Крамаренко один з небагатьох не лише на Черкащині, а й в Україні, хто довів захоплення витинанкою до рівня державного мистецтва. Його тематична палітра вражає: Голодомор, історичні постаті, фольклорні мотиви, пейзажі, політична сатира…
— Одного разу взявши до рук ножиці й папір, щоб вирізати традиційну сніжинку, я зрозумів, скільки таємниць таїть в собі звичайнісінький папірець, – розповідає про своє улюблене заняття Тарас Володимирович. Вперше його можливості продемонстрували ще стародавні китайці, створивши “театр тіней”. Відтоді витинанка почала завойовувати світ. Особливо популярна вона зараз у слов’янських державах, щороку в Україні влаштовуються виставки-ярмарки, на які з’їжджаються поціновувачі цього унікального виду декоративного мистецтва.
Вироби жашківчанина, яких нараховується більше двохсот, є в приватних колекціях жителів Білорусі й Польщі. Ціна однієї витинанки, на виготовлення якої йде 2–3 дні копіткої роботи, коливається в межах 1500 гривень. Однак мети заробити на цьому в Крамаренка ніколи не виникало. Він здебільшого роздає свій, втілений в образах з різнокольорового паперу, талант численним друзям.
У Жашкові Тарас Крамаренко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва, має дитячу мистецьку студію, де передає своє вміння “бачити світ через витинанку” 75 учням. А ще пише вірші, вирізьблює по дереву, займається художньою графікою і… ходить по нові враження в гори. Саме після повернення звідти, в його творчості з’являється дивовижна ажурність і витончена витіюватість. Кажуть, це і є подихи душі митця.