Додати об’єкт

Музей гармоніки

  • вул. Леніна, 50
  • (04747) 6-36-03

У 2006 році, на честь 15-річчя незалежності України і 15-річчя творчої діяльності зразкового дитячого ансамблю гармоністів, в музичній школі м. Жашкова відкрито першу і єдину до сьогодні в Україні музейну кімнату гармоніки.

Заслужений працівник культури України, ініціатор і засновник музею Іван Сухий одержує з усіх куточків України історичні фотографії, пов’язані з гармонікою, листи з розповідями про людей, які все життя присвятили грі на цьому інструменті. Він зібрав цікавий матеріал про історію побутування та розвитку гармоніки в Україні.

Перший історичний подарунок унікальному музею зробив відомий баяніст, професор Київської консерваторії Володимир Бесфамільнов. Набір з 20 міні-гармошок, яким уже по 80 років, є не лише окрасою музею – на них навчаються грати юні гармоністи.

У музеї виготовлена експозиція різних видів гармоні, в тому числі і саморобних. Всього нараховуються більше ста гармонік. Виготовлений стенд “Гармоністи-лауреати міжнародного конкурсу Кубок Кривбасу ”. Є цікаві експозиції “Вони починали з гармоні”, “Гармонь у їхньому житті” “Що ми знаєм про гармонь”. Унікальність цієї кімнати в тому, що до кожного експонату можна торкнутися руками, спробувати заграти. А ще велике значення в тому, що заняття дитячого ансамблю гармоністів проводяться в цій же кімнаті. Діти бачать появу нового експонату, самі беруть участь в наповненні кімнати матеріалами про гармонь.

Іван Сухий розіслав по всій Україні листи, в яких просить поповнювати мистецьку скарбницю цього чарівного інструмента. Між іншим, на ньому свого часу грали поети Володимир Сосюра, Андрій Малишко, Дмитро Луценко, народна артистка України Раїса Кириченко. Небайдужим до гармошки був і Тарас Шевченко, який згадав її у повісті “Капітанша”.

Музейна кімната гармоніки в Україні може стати рівноправною з поміж музеїв гармонік в Росії(м.Москва), Польщі(м.Белосток), Німеччині (м.Клінгенталь).

Написати коментар

1 456

Музей гармоніки в Жашкове
Телефон, час роботи та адреса Музей гармоніки Жашків.