Спалювання трави — крок до пожежі
Весняна краса часом марніє від диму вогнищ – так люди борються з минулорічною стернею, з посохлими бур’янами. Але на подив багатьох нерозважливих господарників, наведення ладу на своїй ділянці обертається вогняним хаосом. Щороку рятувальники змушені бути особливо пильними і готовими до раптових пожеж. Попередження й оперативне інформування про небезпечні ситуації зазвичай не дає бажаного результату, і невігластво перемагає.
Відносно добре, якщо залишене напризволяще полум’я попсує кілька сараїв і городній інвентар, але в гіршому випадку вогонь може перекинутися на житлові будинки.
Здається, людей не лякають велетенські штрафи за несанкціоноване спалювання трави (від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Не знаючи адміністративного кодексу України, вони наражають на небезпеку і себе, і сусідів, і довколишнє майно.
Крім того, здавалося б, невинні багаття, в яких палять як траву, так і сміття, отруюють атмосферу, призводять до загострення серцево-судинних хвороб, зокрема підвищення тиску.
Черкаська Вежа