Жашківську центральну районну лікарню було створено для медичного обслуговування працівників цукрового заводу у 1913 році. На той час у ній було 10 ліжок, працювали 1 лікар і 3 середні медичні працівники.
Висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям району надає колектив Жашківської центральної районної лікарні, історія якої розпочалась ще наприкінці XIX ст., коли медичну допомогу жителям Жашківської волості надавали три лікарі ( один із них- Порфирій Данилович Демуцький, відомий ще як композитор і диригент) та один провізор. За даними 1913 р. в нашій місцевості колишньої Київської губернії Таращанського повіту була лікарня цукрового заводу на 10 ліжок, 1 лікар та 3 середні медичні працівники.
Після жовтневої революції 1917 р. в селі Жашків була організована лікарня на 50 ліжок, в 1937 р. потужність її досягла 75 ліжок. Складною була робота по організації медичної допомоги в післявоєнні роки: відсутність санітарного транспорту, телефонізації лікувальних закладів, доріг з твердим покриттям, електроенергії: ФАПи були організовані в пристосованих приміщеннях, а колгоспні пологові будинки переважно в приватних оселях. В ЦРЛ була тільки одна автомашина, на решті території району використовувався гужовий транспорт. Проте в 1954 р. потужність ліжкового фонду в ЦРЛ зросла до 75 ліжок і до 1957 р. склалась приблизно сучасна мережа лікувально-профілактичних закладів району.
В 70 роках минулого ст. здано в експлуатацію Воронянську дільничну лікарню на 75 ліжок, добудовано приміщення поліклініки з усіма допоміжними кабінетами, побудовано новий корпус на 140 ліжок, пральня, котельня, господарські приміщення і ін. В різні роки з того часу медичну службу в районі очолювали: Козлова В.П.- до 1972 р, Руденко А.М.- 1972-74 роки, Волохатюк О.Ю.-1974-86 роки, Чорнолуцький О.В.-1986-88 роки, КізянВ.М-1988-1998 рр., Чубко О.Б.-1998-2005рр., Мельник І.М..з 2005року. Багато часу спливло з тої пори, багато змін відбулося в країні та в світі, змінилась концепція охорони здоров’я , удосконалились медичні технології та рівні надання медичної допомоги.
Сьогодні Жашківська ЦРЛ- це сучасний лікувально-профілактичний заклад вищої акредитаційної категорії. Відділення та структурні підрозділи лікарні розміщені в 5-ти типових, капітально відремонтованих корпусах з сучасним інтер’єром – на 210 ліжок. В структурі медичної служби району- 7 амбулаторій сімейної медицини та 29 ФАПів. У ЦРЛ функціонують терапевтичне, хірургічне, травматологічне, акушерсько-гінекологічне,інфекційне, дитяче, неврологічне, фізіотерапевтичне, ЛОР-відділення. З 2006 р. створене і успішно функціонує відділення загальної практики-сімейної медицини, яке отримало перше місце серед районів області у конкурсі на кращий заклад сімейної медицини. До послуг хворих також відділення швидкої медичної допомоги та переливання крові, клініко-діагностична лабораторія, три операційні блоки, відділення інтенсивної терапії, стоматологічна, діагностична служби та ін.
У районній поліклініці хворих приймають лікарі 21 спеціальності. Тут же проводяться ультразвукове, ендоскопічне,флюорографічне, рентгенологічне обстеження. Поліклініка має сучасний цифровий стаціонарний і пересувний флюорографи. Жашківська медицина йде в ногу з часом, втілюючи в життя новітні медичні технології. Високий рівень діагностики і лікування забезпечують сучасне обладнання та апаратура, яким поповнилась матеріально-технічна база лікарні за останні 3 роки.
Але ні споруди, ні обладнання не „оживуть” без духу і рук кваліфікованого колективу, який є найбільшим надбанням медичної служби району. Серед працівників лікарні 82 лікарі ( 43 із них мають вищу і першу кваліфікаційні категорії) та 334 середніх мед. працівників. Лікарський колектив представлений вихідцями з різних куточків України-в свій час ще зовсім молодими приїхали працювати і назавжди оселились на Жашківщині лікарі з Закарпаття і Чернівців, Івано-Франківщини та Тернопільщини, Вінниччини та Хмельниччини, Одещини та Донеччини, Київщини та Кіровоградщини…
І до сьогодні хто 20, хто-30, а хто і більше років несуть на своїх плечах тягар нелегкої праці медика, вносячи свій вагомий вклад в розвиток охорони здоров’я району, підготовку молодих кадрів та удосконалення медичної допомоги.
Серед них лікарі: Ганджук В.С.- рай. хірург, Кравченко В.Ф.- рай. акушер-гінеколог, Самелюк Н.А.- рай. терапевт, Слободян В.С.- акушер-гінеколог,
Слободян З.Г.-ендокринолог, Шевцов В.І. –рай.невропатолог, Бурба В.І.-рай. психіатр, Снігур В.М.- заступник головного лікаря, Ступаченко П.К.-трансфузіолог, Легедза Г.М.-травматолог, Кваша І.В.-рентгенолог, Гулько П.О.- офтальмолог, Бойко М.А.- ЛОР, Ряжев В.М.-головний лікар Воронянської дільничної лікарні, Кучер В.І.- гол. лікар СоколівськоїА СМ та ін., середні медичні працівники: Заплотинська Г.С.-старша мед.сестра хірургічного відділкння, Стукаленко Н.Я.-старша мед.сестра поліклініки, Коцюбинський В.В.-старший статистик ІАВ, Антонюк А.Г. та Кравченко Н.В.- мед.сестри відділення сімейної медицини, Бондаренко Н.Д.- медсестра поліклініки та інші.
Не обділений колектив районної лікарні багатогранними і творчими особистостями: районний акушер-гінеколог Кравченко В.Ф. є відомим і талановитим поетом на Черкащині, який видав не одну збірку віршів; мешканці старшого віку напевно пам’ятають його як музиканта відомого в свій час гурту „Баяничі”. Він є неординарною особистістю, талановитим лікарем, одним із фундаторів національної ідеї в нашому районі.
Рогоза О.Л.- багатогранна і цікава людина, лікар-анестезіолог, який лікує душі людей не тільки лікарським мистецтвом, а й своїми художніми творами. Намальовані ним картини не раз виставлялись в рай. лікарні та будинку культури міста. В 2008 році Рогоза О.Л. приймав участь у виставці творів митців медицини в Українському домі в столиці. Крім того, він знаходить час поекспериментувати біля землі, виводячи нові сорти овочів та фруктів.
Жодне свято в лікарні не обходиться без наших вокалістів Шимчика В.І.-ЛОР-лікаря та Булавки Л.Л.-гол. мед.сестри, музиканта Столярчука Б.В.- фельдшера ШМД та декламатора-лікаря Слободян З.Г., яка знає багато віршів та вміє ними розчулити не одного слухача.
Лікар-хірург Калаба М.П. вдало поєднує в собі фах лікаря і вчителя. Протягом декількох років він веде авіамодельний гурток у МНВК, відпочиваючи душею з дітьми та набираючись у них ентузіазму і наснаги.
Булавка Л.Л.- організатор культурного відпочинку в ЦРЛ. З приходом її на посаду головної медичної сестри лікарні започатковано і традиційно проводяться конкурси на кращу медичну сестру.
Гідно творили історію Жашківської медицини і залишили добрий слід у розвитку охорони здоровя району медичні працівники, які зараз на заслуженому відпочинку: Свиридюк В.З.-лікар хірург, уролог, методист., Сержан Т.Ф.- колишня зав.терапевтичним відділенням ЦРЛ, Стрюкова Т.П.-голова ЛКК, Ганджук Е.І.-лікар терапевт, Мельник М.К.-колишня зав.поліклінікою, Шевцова А.К.-лікар-інфекціоніст, Ломовіцька С.М.-фтизіатр,
Клеванська Л.В.-підлітковий лікар, Мельник Н.В.-головна мед.сестра лікарні.та інші. Глибока шана їм і добрі слова подяки від людей та колишніх співробітників.
Істинно шкода, що згоріли, світивши іншим все своє життя і цим примножили славу Жашківщини та залишили вагомий слід в її історії такі яскраві постаті районної медицини, як: Мотузко Анатолій Трохимович-районний офтальмолог до середини 2007 року, високоінтелігентна людина, висококваліфікований лікар, який своїм вмілим лікарським мистецтвом відкривав очі незрячим. Він виховав собі гідну зміну і прославив Жашківську лікарню за межами району і області.
Третяк Василь Семенович- організатор охорони здоров’я, великої душі лікар, який понад усе любив людей і без роздумів і вагань приходив їм на допомогу.
Волохатюк Олексій Юхимович- лікар-хірург, головний лікар ЦРЛ в 1974-1986 роки, високоерудований фахівець, цікавий співрозмовник, людина з стійкою життєвою позицією.
Моргунова Клара Іванівна, тривалий час завідувала дитячим відділенням лікарні, яка була матір’ю не одній дитині в районі, про добру вдачу і теплі руки якої пам’ятає не один маленький пацієнт.
Штепа Олена Іванівна- довгі роки працювала районним педіатром, була дитячим лікарем від бога, яка любила дітей і яку любили діти.
Висоцька Клавдія Микитівна- лікар ЛОР, веселої вдачі жінка, яка вміло поєднувала в собі не одну лікарську спеціальність, бо приходилось іти в двобій зі смертю часто за непередбачуваних обставин.
Вербовий Андрій Юхимович-лікар-статистик, доброї вдачі людина , який знав ціну життю і здоров’ю.
Яловіцька Ксенія Михайлівна-працювала старшою сестрою поліклініки, тактовна і знаюча медична сестра.
Лобач Сіма Михайлівна- довгий час працювала старшим фельдшером швидкої допомоги.
Загарія Петро Гордійович- колишній головний лікар Воронянської дільничної лікарні.
Загальна характеристика установи:
Профілізація ліжок:
Серед амбулаторно-поліклінічних установ (відділень) – поліклінічне відділення, відділення загальної практики – сімейної медицини; відвідувань за зміну – 800; кількість сімейних лікарів – – підготовлено 13 сімейних лікарів
Мережа лікувально-профілактичних закладів регіону
Вороненська дільнична лікарня – головний лікар Ражев Володимир Миколайович, тел. 97-2-45
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Тинівка – головний лікар Дитинюк Юрій Павлович, тел. 97-4-38
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Тетерівка – головний лікар Войнарівська Наталя Миколаївна, тел. 91-2-14
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Червоний Кут – головний лікар Хромова Людмила Олексіївна, тел. 99-5-88
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Бузівка – головний лікар Шинкарський Василь Арсентійович, тел. 92-2-38
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Соколівка – головний лікар Кучер Володимир Іванович, тел. 95-2-17
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Пугачівка – головний лікар Засунько Павло Миколайович, тел. 93-2-38
Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Баштечки – головний лікар Войнарівський Сергій Леонідович, тел. 95-4-17
Загальна кількість ФАПів в регіоні – 29